Reklama

Reklama

Zakup mieszkania od dewelopera – dlaczego warto?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zakup mieszkania od dewelopera – dlaczego warto? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Osoby planujące zakup mieszkania zastanawiają się nie tylko nad jego wielkością i lokalizacją, ale też rodzajem. Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego – który lokal wybrać? W tym artykule podpowiadamy, jakie są zalety nowych mieszkań z rynku pierwotnego.

Reklama

Nowe domy i mieszkania mają wiele zalet. Deweloperzy dbają, aby nowe osiedla były dobrze skomunikowane z resztą miasta, cechowały się dobrą organizacją przestrzeni oraz wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami i udogodnieniami.

Nowe mieszkania dostosowane do potrzeb właścicieli

Mieszkania deweloperskie, zwłaszcza te kupowane na etapie stanu surowego inwestycji, dają przyszłemu właścicielowi możliwość wprowadzenia wielu praktycznych i bezpłatnych zmian. W większości przypadków możliwe jest przesunięcie ścian i uzyskanie większych lub mniejszych pomieszczeń, zmiana rozmieszczenia pokojów czy też instalacji elektrycznej. Ponadto, kupując mieszkania na sprzedaż w nowym, dopiero stawianym budynku, masz możliwość wyboru lokum spośród wielu wolnych lokali, różniących się usytuowaniem w inwestycji i wielkością. Dzięki temu możesz znaleźć lokal najlepiej odpowiadający określonym wymogom.

Mieszkanie urządzane od podstaw

Atutem zakupu mieszkania od dewelopera jest możliwość urządzenia go w pełni według własnych wymagań. Lokale takie są najczęściej niewykończone, dlatego też właściciel może zaaranżować je według własnego gustu, tworząc w ten sposób swój wymarzony klimat w mieszkaniu.

Dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą się decydować na samodzielne wykańczanie lokalu, deweloperzy proponują opcję wykończenia pod klucz. To polecane rozwiązanie dla tych właścicieli, którzy chcą jak najszybciej wprowadzić się do nowego, wykończonego lokum, w którym znajduje się wszystko, co niezbędne do wygodnego mieszkania.

Gwarancja i rękojmia

Kupując nowe mieszkania z rynku pierwotnego, masz pewność, że lokal, jak i cały budynek, są w świetnym stanie technicznym. Jeśli jednak zdarzy się jakaś usterka, nie musisz się obawiać, bowiem deweloper udziela na lokal 5-letniej rękojmi. Za usunięcie awarii odpowiada inwestor.

Ulga podatkowa

Kupując lokum od dewelopera, nie musisz opłacać podatku od czynności cywilnoprawnych. Wybierając więc to rozwiązanie, oszczędzasz 2% wartości nieruchomości. To bardzo wysoka kwota, zwłaszcza w przypadku, gdy decydujesz się na zakup dużego, a przez to drogiego mieszkania.

Świetna infrastruktura osiedlowa

Deweloperzy dbają o to, aby nowe osiedla były jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego bloki są wyposażone w komórki lokatorskie, wózkownie, windy, podziemne garaże oraz miejsca postojowe pod blokiem. Na osiedlach znajdują się też wspólne części, które sprzyjają wypoczynkowi, zabawie i rekreacji. W częściach wspólnych mieszczą się więc chodniki, place zabaw, ławki i strefy relaksu. Nierzadko deweloper przeznacza też część lokali znajdujących się na parterze na lokale usługowo-handlowe. Dzięki temu mieszkańcy mają blisko np. do sklepu spożywczego czy apteki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE