Reklama

Zalety zrobotyzowanej paletyzacji

Opublikowano:
Autor:

Zalety zrobotyzowanej paletyzacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Mimo że pakowanie produktów na paletach jest z pozoru banalną czynnością, to wraz z paletyzacją jest istotną pod względem wydajnościowym. Wszystko z powodu powiązań z końcówką linii produkcyjnej, czyli częstego czynnika determinującego możliwości produkcyjne danego przedsiębiorstwa przemysłowego. Obowiązek ten może w znacznym stopniu obciążyć pracowników, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na roboty pakujące.

W dzisiejszych czasach utrzymanie ciągu produkcyjnego jest wymagającym zadaniem. Powodów jest kilka. Przede wszystkim coraz krótszy okres życia danego produktu. Rosnący poziom konkurencyjności wymusza na producentach dokonywanie stałej modernizacji swoich produktów lub zmiany opakowania. Wszystko to ma się przysłużyć skuteczniejszej sprzedaży. Dlatego właściciele firm coraz częściej wybierają roboty, gwarantujące stały wysoki poziom wydajności za sprawą możliwości przyśpieszonej paletyzacji.

Brak problemów z opakowaniami

Na współczesny przemysł istotny wpływ ma kształt opakowań produktów. Zmiany, jeśli chodzi o ich wygląd i kształt zachodziły wielokrotnie na przestrzeni lat. Niestety, w większości przypadków dochodzi do trudności w przemieszczaniu, a co gorsza, tradycyjna paletyzacja nie jest w stanie całkowicie sobie z tym poradzić. Z pomocą przychodzą maszyny, zdolne przenosić szeroką gamę produktów o wszelkich wymiarach. Technologia pozwoliła na zaprojektowanie specjalnych robotycznych chwytaków i systemów sterowania, dzięki czemu cały proces przebiega bezproblemowo.

Bezpieczeństwo człowieka

Roboty pakujące nie są jedynie gwarantem większej wydajności względem tradycyjnych metod przenoszenia. Chodzi również o kwestię bezpieczeństwa pracownika, ponieważ paletyzacja jest procesem wymagającym znacznego wysiłku fizycznego. Ze względów bezpieczeństwa pracownik nie może podnosić przedmiotów, które ważą więcej, niż dopuszcza to norma BHP. Nie wspominając o tym, że w przeciwieństwie do człowieka maszyna jest w stanie pracować w skrajnie nieprzyjemnych warunkach, cechujących się wysoką temperaturą czy stopniem zapylenia.

Roboty paletyzujące Fanuc Seria M-410

Wydajność

Inną kwestią jest to, że wykluczając czynnik ludzki wraz z jego prawdopodobieństwem błędu, zrobotyzowana paletyzacja pozwala, na osiągniecie świetnych wyników produkcyjnych. Jest to efekt zwiększenia powtarzalności całego procesu pakowania i zwielokrotnienia liczby rzeczy przenoszonych w danym cyklu.

Podsumowanie

Przewaga zalet robotów nad konwencjonalnymi metodami paletyzacji sprawia, że przedstawiciele branż przemysłowych czym prędzej powinny się nimi zainteresować. Wszystko w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności pracy i zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE