Reklama

Reklama

Wiózł 29 nielegalnych migrantów! Wpadł na autostradzie w naszym regionie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 1 paź 2021 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie 32-letni obywatel Turcji przewoził w samochodzie dostawczym 29 nielegalnych migrantów. Został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. Wszystko miało miejsce na autostradzie A2 w Strykowie przy bramkach poboru opłat.

Reklama

Łódzka KAS udaremniła przejazd nielegalnych migrantów

30 września funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzali działania w ramach kontroli SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu) na drogach krajowych A1 i A2. Jedna z kontroli zakończyła się zatrzymaniem dostawczego mercedesa. 

- Przy bramkach poboru opłat A2 Stryków, w kierunku Poznania, jednym z zatrzymanych do kontroli samochodów dostawczych, kierował 32-letni obywatel Turcji. Mężczyzna ten nie chciał otworzyć przestrzeni ładunkowej mercedesa sprintera, czym wzbudził podejrzenie przewożenia nielegalnych towarów – relacjonuje Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

29 migrantów, w tym kobiety i dziecko 

- Po otworzeniu przestrzeni ładunkowej przez funkcjonariuszy okazało się, że we wnętrzu samochodu znajduje się 29 cudzoziemców: kobiety, mężczyźni i 1 dziecko – dodaje A. Majchrzak. 

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Łodzi, którzy podjęli czynności kontrolne związane z legalnością pobytu, a także funkcjonariuszy policji, którzy wystawili mandat za przewóz osób w miejscu do tego nie przeznaczonym.

Jak informuje tvn24.pl osoby z zatrzymanego mercedesa zostaną przetransportowane do ośrodków dla uchodźców. To prawdopodobnie obywatele Syrii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE