Reklama

Reklama

Wkrótce podróże z Łodzi do Kutna będą dużo łatwiejsze. PKP zapowiada spore zmiany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Wkrótce podróże z Łodzi do Kutna będą dużo łatwiejsze. PKP zapowiada spore zmiany  - Zdjęcie główne

Wkrótce podróże z Łodzi do Kutna będą dużo łatwiejsze. PKP zapowiada spore zmiany | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kilku miejscowościach w okolicach Kutna zmodernizowano perony, na części odcinków ułożono nowe tory, a już za kilka miesięcy planowany jest powrót pociągów na trasę do Łodzi i Kutna. Polskie Koleje Państwowe informują o naprawdę dużych zmianach – koszt inwestycji to ok. 130 mln zł.

Reklama

Dla lepszych podróży z Łodzi do Kutna

By zapewnić sprawną komunikację kolejową na linii Łódź – Kutno realizowane są prace na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz oraz Zgierz – Ozorków. Zmodernizowane zostały stacje Łódź Żabieniec i Zgierz. Na linii Łódź Kaliska – Zgierz wymieniono tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem. Przebudowywano także wiadukty kolejowe w Zgierzu. Ruch pociągów odbywa się po dwóch zmodernizowanych torach. 

- Po modernizacji pociągi pasażerskie na całym odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków – Łęczyca przyspieszą ze 100 km/h do 120 km/h, a towarowe z 60 km/h do 100 km/h - mówi Rafał Wilgusiak z PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Planowane przywrócenie ruchu na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca, które zdecydowanie przyspieszy często odbywane podróże z Łodzi do Kutna, nastąpi w grudniu. Do tego czasu obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Nowoczesne perony w regionie

Na stacjach w Ozorkowie i Łęczycy oraz przystanku w Sierpowie są już wybudowane nowe perony, wyposażone w wiaty i ławki. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Dla podróżnych przygotowano czytelne oznakowanie, które ułatwi orientację. 

- Wykonawca zakończył też układanie nawierzchni ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących, zamontowano nowe oświetleniowe i nagłośnienie, a na potrzeby rowerzystów ustawione zostały stojaki rowerowe - dodaje R. Wilgusiak. 

Nowe tory skrócą czas podróży 

Ułożono także nowe tory na szlaku Ozorków – Łęczyca i na stacjach. Dzięki temu pociągi pasażerskie przyspieszą z obecnych 70-90 km/h do 120 km/h. Skróci się czas podróży w regionie i w kierunku Wielkopolski, Kujaw i Pomorza. 

Liczby inwestycji:

  • 5 – nowych peronów na stacjach Ozorków i Łęczyca oraz przystanku Sierpów
  • 17 km – wymienionych torów i sieci trakcyjnej
  • 17 – wymienionych rozjazdów 
  • 8 – przebudowanych przejazdów kolejowo-drogowych
  • 2 – wyremontowane mosty
  • 1 – zmodernizowane Lokalne Centrum Sterowania w Zgierzu

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE