Reklama

Reklama

Skrajna bezmyślność kierowcy Audi pod Kutnem. Mogły ucierpieć dwie przypadkowe osoby [WIDEO/ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie rejestrujące niebezpieczny manewr wykonany przez kierowcę jadącego jedną z dróg w powiecie kutnowskim. Niewiele brakowało by doszło do poważnego wypadku w którym w najbardziej pesymistycznym scenariuszu mogły ucierpieć dwie przypadkowe osoby.

Reklama

- Drogi kierowco Audi, mam nadzieje ze dojechałeś do celu kilka sekund wcześniej nikomu nie robiąc przy tym krzywdy. Na tym przejściu zginęło już kilka osób. Może następnym razem pomyślisz czy warto… - napisał w mediach społecznościowych autor nagrania.

Dodał, że film nagrano w miejscowości Wierzbie między Kutnem a Sójkami. Z informacji zawartych na nagraniu wynika, że do sytuacji doszło wieczorem 24 sierpnia.

Na nagraniu widzimy, jak kierowca osobowego audi nie zaważając na linię podwójną ciągłą rozpoczyna manewr wyprzedzania tuż przed przejściem dla pieszych. Dosłownie chwilę wcześniej autor nagrania zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić osobę pieszą prowadzącą rower. Niewiele więc zabrakło, by to wyprzedzanie zakończyło się tragicznie…

W rejonie przejścia dla pieszych znajdowało się skrzyżowanie. Z jednej z dróg podporządkowanych – nie łamiąc przy tym przepisów – wyjechała kolejna osoba poruszająca się rowerem. W tym przypadku również niewiele brakowało, by doszło do wypadku.

Nagranie można zobaczyć W TYM MIEJSCU.

Policja wielokrotnie podkreślała, że nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania są przyczynami kolizji i wypadków drogowych, z kolei wykonanie tego manewru w sposób bezpieczny wymaga od kierowcy zwiększonej ostrożności – w chwili jego wykonywania należy wykonać szereg różnych czynności, często przy dużych prędkościach.

Za nieprawidłowe wyprzedzanie grozi mandat w wysokości tysiąca lub dwóch tysięcy złotych. Kwota zostanie podwojona, jeśli kierowca popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy, czyli  na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Warto dodać, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Nowe przepisy między innymi podwyższają maksymalną wysokość grzywny nakładaną przez sąd z 5 000 do 30 000 złotych. 

Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wyprzedzają w miejscu niedozwolonym lub naruszają przepisy chroniące pieszych, muszą liczyć się zatem ze znacznie większymi restrykcjami.

Grzywną minimum 1 500 zł zagrożeni będą kierowcy, którzy popełnili wykroczenie wobec pieszego. W myśl przepisów dotyczy to również wyprzedzania na przejściu dla pieszych, albo omijania pojazdu, który zatrzymał się przed pasami w celu umożliwienia przejścia pieszemu.

W takiej sytuacji sąd może dodatkowo orzec zakaz prowadzenia pojazdów zwłaszcza, jeżeli sprawca wykroczenia spowodowywał zagrożenia bezpieczeństwa pieszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy