Reklama

Reklama

To już pewne. Będzie duży remont w kutnowskim szpitalu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

To już pewne. Będzie duży remont w kutnowskim szpitalu - Zdjęcie główne

W kutnowskim szpitalu wyremontowany zostanie oddział wewnętrzny. Koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych | foto poglądowe (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad dwa miliony złotych będzie kosztowała modernizacja jednego z oddziałów Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Umowa z wykonawcą inwestycji zostanie podpisana po 1 września br.

Reklama

Mowa o modernizacji oddziału wewnętrznego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Z informacji podanych przez placówkę w dokumencie dot. wyboru najkorzystniejszej oferty na serwisie platfromazakupowa.pl wynika, że zadanie wykona firma BALCERZAK BUDOWNICTWO z Gostynina za łączną kwotę 2 150 000,00 złotych brutto.

Pierwotnie na tę inwestycję zamierzano przeznaczyć 1 759 345,36 zł brutto, ale jak pisaliśmy W TYM MIEJSCU wszystkie złożone oferty zawierały wyższą cenę.

- Zamawiający podjął decyzje o zwiększeniu kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej – czytamy w dokumencie dot. wyboru najkorzystniejszej oferty podpisanym przez prezesa KSS.

W ramach zadania przewiduje się wykonanie robót budowlanych polegających na dostosowaniu pomieszczeń II Oddziału Wewnętrznego do aktualnych przepisów i wymagań. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. W maju Radio Łódź przypominało, że ten oddział naszej lecznicy nie był remontowany od około 20 lat.

Prace mają dotyczyć m.in. malowania, wymiany posadzek, konstruowania sanitariatów, czy stworzenia izolatek dla osób cierpiących na infekcję wymagające leczenia w odseparowaniu od innych pacjentów.

- Pacjenci mogą być spokojni. Szpital bez żadnej przerwy będzie przyjmował chorych. Podczas robót będą oni trafiali na I Oddział Wewnętrzny i inne oddziały np. Neurologiczny czy Ginekologiczny – informowało Radio Łódź.

W sumie szpitale z województwa łódzkiego otrzymały 37 milionów złotych z budżetu państwa. Do kutnowskiej placówki trafiło około 1,4 miliona złotych.

Przekazane środki pozwolą na doposażenie placówek w niezbędny sprzęt oraz wykonanie prac remontowo-budowlanych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i personelu medycznego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy