Reklama

Reklama

W więzieniach spędził ponad połowę swojego życia. Za kradzieże w Kutnie znów tam wróci [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. KPP Kutno

W więzieniach spędził ponad połowę swojego życia. Za kradzieże w Kutnie znów tam wróci [WIDEO] - Zdjęcie główne

W więzieniach spędził ponad połowę swojego życia. Za kradzieże w Kutnie znów tam wróci | foto fot. KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci zatrzymali 41-latka, który na początku tego roku wyszedł z więzienia. Łącznie spędził w zakładach karnych aż 22 lata. Jak widać, długo nie nacieszył się wolnością – za popełnione w tym czasie przestępstwa grozi mu kolejne 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

24 sierpnia około godz. 17:30 mieszkańcy jednej z posesji w Kutnie będąc na podwórku, ujęli mężczyznę, który wychodził z ich mieszkania przez okno balkonowe. Od razu powiadomili policję. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy okazało się, że złodziej wszedł do mieszkania przez otwarte drzwi wejściowe i ukradł pieniądze oraz biżuterię. 

- Podczas przeszukania ujawniono przy mężczyźnie skradzione rzeczy. 41-latek, mieszkaniec województwa opolskiego, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego dokonali skrupulatnej analizy podobnych spraw, które zaistniały na terenie Kutna w ostatnim czasie. Okazało się, że ten sam mężczyzna na terenie miasta w ciągu 3 tygodni wchodził do mieszkań, wykorzystując najczęściej otwarte okna i drzwi wejściowe. Jego łupem padały najczęściej pieniądze i biżuteria – mówi kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

CZYTAJ TAKŻE: Pod Kutnem założyli ogród deszczowy. „Pomagamy zapobiegać lokalnym podtopieniom i powodziom” [ZDJĘCIA]Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością 41-latka oszacowane zostały na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. 

- Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących kradzieży, usiłowania kradzieży oraz naruszenia miru domowego. 26 sierpnia usłyszał łączenie 9 prokuratorskich zarzutów – dodaje kom. Edyta Machnik.

Tego samego dnia na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 41-latek spędzi w areszcie. Z uwagi na fakt, że większość czynów popełnił w warunkach recydywy, kara wzrasta o połowę. Grozi mu teraz kolejne 10 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna był w przeszłości już wielokrotnie skazywany za podobne przestępstwa na terenie całej Polski. W zakładach karnych spędził ponad połowę swojego życia.

Info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy