Reklama

Reklama

Ceny warzyw i owoców mogą zwalić z nóg. Warto poszukać miejsc, w których kupimy taniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Monika Szewczyk

Ceny warzyw i owoców mogą zwalić z nóg. Warto poszukać miejsc, w których kupimy taniej  - Zdjęcie główne

Ceny warzyw i owoców mogą zwalić z nóg. Warto poszukać miejsc, gdzie kupimy taniej | foto Monika Szewczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Szalejąca inflacja spowodowała, że ceny żywności poszybowały w górę. Mimo że ten stan trwa od wielu tygodni, trudno nie złapać się za głowę odwiedzając miejsca, w których można kupić warzywa i owoce.

Reklama

Tanie, świeże warzywa i owoce - klienci szukają nowych rozwiązań zakupowych

Kupujący ma wrażenie, że cena tych produktów z dnia na dzień jest coraz wyższa. Oczywiście, można "upolować" w promocji poszczególne produkty, ale jest to dobra opcja dla osób, które mają czas robić zakupy rano, ponieważ często popołudniu wybranych owoców i warzyw brakuje już na półce. Warto więc poszukać innej alternatywy i zacząć robić zakupy na małych przyosiedlowych straganach albo w sieci. Obecnie niemal w każdym dyżum mieście istnieje sklep online, który oferuje sprzedaż jedzenia z dwozem do domu. Niektóre, za dodatkową opłatą, dowożąć również do sąsiednich miejscowości. Czy jest to zawsze tańsza opcja? Na niektórych produktach, na pewno idzie zaoszczędzić, na innych niekoniecznie. Ale o tym za chwilę. 

Ceny owoców i warzyw coraz wyższe - czy warto kupować hurtowo?

Zanim przeanalizujemy ceny ze sklepów online, zaglądamy na interetową giełdę warzywną. Sprawdzamy, ile tam kosztuje dany produkt za kilogram. Oczywiście, ta opcja jest dostępna dla osób, które są zdecydowane nabyć hurtową ilość. I tak, jabłka ligol dostępne są od 1 zł/kg, orzechy łuskane 35 zł/kg, borówka amerykańska 15 zł/kg, truskawki 60 zł/5 kg, pomarańcze 28 zł/kg, winogrona 20 zł/kg, maliny 22 zł/kg, czereśnie od 7,50 zł/kg, banany od 2,30 zł/kg, natomiast cytrynę można kupic już za 0.90 zł/kg. Jezeli chodzi o warzywa to koperek kosztuje13 zł/kg, szpinak 7 zł/kg, rabarber 4,5 zł/kg, buraki od 1 zł/kg, ziemiaki od 0,80 zł/kg, natomiast cebulę od 0,80 zł/kg. 

Za jaką kwotę kupujemy podobne produkty w detalu? Sprawdziliśmy w kilku marketach internetowych. Za jabłka Grójeckie Ligol przyjdzie nam zapłacić nawet 6,48 za cztery sztuki, za jabłka z upraw ekologicznych zapłacimy 8 zł/kg natomiast za jabłka, które sprzedający promuje jako owoce z polskich sadów 2,99 zł/kg. Jeżeli chodzi o orzechy włoskie to musimy wydać ok. 15 zł/200 gram, maliny kosztują od 14 zł/200 gram zwyż, natomiast za truskawki ok. 40 złotych. Jeżeli jesteśmy miłośnikami tych owoców to lepiej tu poszukać pojedyńczych stoisk, gdzie za kilogram zapłacimy nawet połowę mniej. W jedym ze sklepów znaleźliśmy pomarańczę za 3,70, jednak jak się okazało cena podana była za sztukę. Na szczęście w innym sklepie online zapłacimy za kilogramową siatkę ok. 10 złotych i 11 złotych za produkty z naklejką "eko". Cena bananów to kwota 5,50/kg i 6,60 za produkt ekologiczny. Za winogrona zapłacimy od 16 zł/kg. 

Jeżeli chodzi o warzywa, to za ziemniaki w sklepie zapłacimy ok 2,80 za kg. Natomiast wchodząc na internetowy targ możemy znaleźć ofertę od złotówki za kg. Wystarczy poszukać sprzedawców w naszej okolicy. Niektórzy oferują sprzedaż z dowozem. Podobnie sprawa wygląda ze sprzedażą buraków oraz cebuli w ofercie prosto od rolnika. W sklepie te warzywa znaleźlismy odpowiednio za 6 i 3,80 zł/kg. 

Dajcie znać jakie ceny są na łódzkich rynkach? Klienci Górniaka, Bałuckiego i Zielonego Rynku, czekamy na wasze odpowiedzi!

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy