Reklama

Kwiecień miesiącem autyzmu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kwiecień miesiącem autyzmu - Zdjęcie główne

Kwiecień miesiącem autyzmu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane

Kwiecień to szczególny miesiąc, w którym dużo rozmawiamy na temat tego, czym jest, a czym nie jest spektrum autyzmu. Dziś w dniu świadomości na temat  autyzmu rozpoczynamy cykl wydarzeń, mających na celu zwrócenie uwagi na to, że osoby w spektrum autyzmu są wśród nas, różnorodne, ciekawe, mają swoje prawa, potrzeby, możliwości, ale również pewne trudności. Czasem potrzebują większego wsparcia, a czasem radzą sobie zupełnie bez niego.

W kwietniu chcemy szczególnie podkreślić, że spektrum autyzmu to odmienna ścieżka rozwojowa. Nie choroba. Osoba w spektrum autyzmu rozwija się według własnego, indywidualnego programu, zresztą, jak również osoby, które spektrum nie mają. Spektrum autyzmu w języku diagnostycznym charakteryzuje się trudnościami w zakresie nawiązywania, utrzymywania i regulowania interakcji społecznych, trudności w szeroko rozumianej komunikacji społecznej oraz często powtarzalnymi, rutynowymi zachowaniami i zainteresowaniami. Ponieważ często bardzo mocno się czymś pasjonują i otoczeniu wydaje się to dziwne i stereotypowe, szczególnie chcemy podkreślić, że wiele osób w spektrum rozumie swoje zainteresowania, jako pasje, nie fiksacje i my w Fundacji bardzo mocno ten nurt myślenia wspieramy.  Często osoby w spektrum są mocno wrażliwe sensorycznie.

W kwietniu czeka nas wiele ciekawych i wartościowych wydarzeń. Z jednej strony będziemy merytorycznie dzielić się naszą wiedzą, aby rozprawiać się ze stereotypowym postrzeganiem osób w spektrum. Z drugiej poprzez różne wydarzenia chcemy  zwrócić uwagę społeczności lokalnej, że warto budować przyjazne przestrzenie i otwierać się na różnorodność świata.

Przez cały miesiąc zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji z naszymi specjalistami (prosimy o wcześniejsze zapisy).  15 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte do Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "ToTu" i świetlicy terapeutycznej "Sensorek", gdzie od kuchni zobaczycie, jak działamy, co oferujemy i jak wspieramy naszych podopiecznych. 22 kwietnia zapraszamy na koncert charytatywny, którego dochód przeznaczony będzie na budowę centrum terapeutycznego. Wystąpią takie zespoły, jak Granda, Reszta Pokolenia i Offensywa. Tego samego dnia można będzie skorzystać z przejażdżki "ryczącymi potworami". W miesiącu kwietniu odbędą się również happeningi charytatywne i licytacje.

Ponadto chcemy zaznaczyć, że Fundacja „Pro Aperte” włączy się we wspólną kampanię, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz tworzenia przyjaznych przestrzeni, "Stop Przemocy", o której głośno będziemy mówić.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE