Reklama

Zobacz, jak się zmieniała technologia. Muzeum Apple  jest wyjątkowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Zobacz, jak się zmieniała technologia. Muzeum Apple  jest wyjątkowe - Zdjęcie główne

Apple Muzeum w Warszawie | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Aż 1600 eksponatów, w tym komputery, laptopy, akcesoria, iPody, iPhone’y, plakaty i pamiątkowe gadżety znajdują się w Muzeum Apple. To największa kolekcja Apple na świecie.

Muzeum Apple zlokalizowane jest w Warszawie przy ul. Żelaznej. Zwiedzać je można od wtorku do piątku w godz. 12-20. W soboty i niedziele otwierane jest dwie godziny wcześniej.

"Powstaliśmy z pasji do popkultury Apple. Apple Muzeum Polska to najpełniejsza kolekcja na świecie, w której możesz zobaczyć historię i rozwój technologicznego lidera - firmy Apple. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 1500 eksponatów. Kolekcja swoim zasięgiem prezentuje nie tylko stare komputery Apple, Macintosh oraz NeXT, ale także software, hardware, peryferia, prototypy, multimedia oraz wszelkie formy promocyjne i informacyjne ilustrujące rozwój firmy, aż po centrum pomocy Apple. Apple Muzeum Polska to kolekcja żywa, w której możesz poznać i dotknąć historię. Przyjdź i zobacz na własne oczy!" - zachęca Muzeum Apple.

 Muzeum Apple i technologiczne perełki

Zwiedzający mają do dyspozycji wystawę, na której można podziwiać m.in. wierną replikę pierwszego komputera Apple-1 z 1976 roku. Została ona podpisana przez samego współzałożyciela Apple – Steve'a Wozniaka.

Zwiedzający mają do dyspozycji 320 mkw powierzchni, a na niej komputery, laptopy, akcesoria, iPody, iPhone’y, software, peryferia, multimedialne nośniki z unikalnymi materiałami Apple, plakaty oraz pamiątkowe gadżety. Możemy na własne oczy zobaczyć, na jakim sprzęcie pracowali pierwsi użytkownicy Apple. Wystawa obfituje w ciekawe rozwiązania interaktywne, które powodują, że łatwiej przyswajamy wiedzę.

Co ciekawe, muzeum włączyło się do Nocy Muzeów. Jedną z atrakcji wydarzenie była możliwość zapoznania się i przetestowania pierwszego polskiego komputera produkowanego masowo - MERITUM. Wypożyczono go z kolekcji Polskie Komputery. Można było także porozmawiać z twórcą sprzętu - Marcinem Kaźmierczakiem. Do Muzeum Apple przyciągnęły zwiedzających także inne atrakcje.

"Jesteśmy oszołomieni zainteresowaniem i frekwencją gości, których było w sumie kilka tysięcy. Ogromne kolejki tworzyły się do godziny 1 w nocy. Podziwiamy waszą cierpliwość! Dziękujemy za wspaniałe spotkania, rozmowy i udział w konkursach" - podsumowało event na Facebooku Muzeum Apple.

Pozytywne opinie zwiedzających

Interaktywne Apple Muzeum Polska znajduje się na terenie Fabryki Norblina.

To nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks biurowo-handlowo-rozrywkowego. Znajduje tu sie również Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina Można podziwiać w nim zabytkowe maszyny i budynki, jest też kolekcja platerów, które produkowano w dawnych zakładach Norblina.

To inwestycja Grupy Capital Park.

Do Muzeum Apple można dojechać komunikacją miejską. Jeśli wybierzemy jednak samochód, na miejscu znajduje się parking podziemny z 500 miejscami.

Odwiedzający chwalą to miejsce.

- Bardzo ciekawe miejsce, mnóstwo naprawdę rzadkich komputerów do obejrzenia i dotknięcia - wszystko jest sprawne technicznie i działające. Mega pozytywny właściciel, a jednocześnie oprowadzający - olbrzymia wiedza, uśmiech i chęć pokazania wszystkiego - to jedna z opinii na Facebooku.

I nie jest ona wcale odosobniona.

- Byłem w weekend. Można obejrzeć sporo sprzętu, a to i tak tylko część kolekcji. Dużo ciekawostek typu wystawa klonów czy komputerów przemysłowych, gdzie zaadaptowano płyty główne z komputerów Apple. Są też rzeczy luźniej związane z Apple np. komputer firmy Be. Kompetentni przewodnicy, można z nimi długo dyskutować o detalach - czytamy w mediach społecznościowych.

Z wizyt zadowoleni są także goście zagraniczni. Podkreślają, że to obowiązkowe miejsce, które trzeba odwiedzić w trakcie wycieczki w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy