Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim pojawią się samochody światowego giganta. Co będą tu robić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: trojmiasto.tv

W powiecie kutnowskim pojawią się samochody światowego giganta. Co będą tu robić? - Zdjęcie główne

W powiecie kutnowskim można spotkać samochody Apple | foto trojmiasto.tv

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W powiecie kutnowskim pojawią się charakterystyczne białe samochody. To pojazdy światowego giganta – Apple, które robią zdjęcia. W jakim celu?

Reklama

Co robią te tajemnicze auta?

Apple robi zdjęcia na potrzeby funkcji  „rozejrzyj się”. To coś w rodzaju „Street View” dostępnej u konkurencji Apple, czyli w mapach Google.

- Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane. Dzięki temu nasze mapy są zawsze aktualne i mają wysoką jakość – zapewnia firma Apple.

Apple przeprowadza również badania z wykorzystaniem przenośnych systemów w wybranych strefach dla pieszych (na przykład na niektórych ulicach Londynu, po których nie można jeździć). Niektóre badania dotyczące pieszych przeprowadzane są z użyciem przenośnego urządzenia w plecaku. W ten sposób zbierane są dane, które mogą być używane bezpośrednio w Mapach Apple, na przykład w funkcji Rozejrzyj się.

Firma deklaruje, że podczas przeprowadzania badań dołoży starań, by chronić prywatność osób postronnych. Cenzurowane mają być twarze, czy tablice rejestracyjne.

Kiedy spotkamy je w powiecie kutnowskim?

Pojazdy Apple w okresie maj-sierpień można spotkać m.in. w województwie łódzkim. Z informacji podanych przez firmę wynika, że odwiedzą również nasz powiat.

Poniżej pełna lista z woj. łódzkiego podana przez Apple.

Bełchatowski, Kutnowski, Łaski, Łęczycki, Łowicki, Łódzki Wschodni, Opoczyński, Pabianicki, Pajęczański, Piotrkowski, Poddębicki,  Radomszczański, Rawski, Sieradzki, Skierniewicki, Tomaszowski, Wieluński, Wieruszowski, Zduńskowolski, Zgierski, Brzeziński, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy