Reklama

Reklama

Lubicie zwiedzać "Okrąglaki"? Już niebawem trafią pod młotek! Cena wywoławcza to...

Opublikowano: 21 kwietnia 2021 10:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Kochają je "urbexiarze" i fotografowie, zwiedzają okoliczni mieszkańcy i ci z dalekich stron Polski, a gwiazdy muzyki kręcą tu klimatyczne teledyski. Prawdopodobnie niedługo popularne "Okrąglaki" w Miałkówku pod Gostyninem nie będą już dostępne dla każdego. Opuszczony ośrodek wypoczynkowy trafił bowiem na sprzedaż.

Reklama

Niegdyś luksusowy, dziś zniszczony i administrowany przez Urząd Gminy w Gostyninie 8-hektarowy teren to wymarzone miejsce dla fanów urbexu. Trzy okrągłe budynki, pawilon, porzucone jakby w pośpiechu artefakty świetności ośrodka, niepowtarzalny klimat sprawiają, że każdego roku w Miałkówku pojawiają się tysiące osób (również z Kutna) pragnących po raz pierwszy - bądź kolejny - zwiedzić słynne "Okrąglaki". 

Dla fanów opuszczonego ośrodka nie mamy jednak dobrych wieści. Na stronie gminy gostynin ukazało się ogłoszenie o przetargu na wykup działki z "Okrąglakami". 

- Nieruchomość zlokalizowana jest na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Nieruchomość jest zabudowana budynkami wypoczynkowymi wraz z obiektami towarzyszącymi funkcji rekreacyjnej nieruchomości. W przeszłości przeznaczona była do celów rekreacyjno-wypoczynkowych. Obecnie nie jest użytkowana. Porośnięta jest drzewami i krzewami. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej utwardzonej nawierzchnią asfaltową. - czytamy w ogłoszeniu. 

Cena wywoławcza to 2 miliony złotych. Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Gostynin przy ul. Rynek 26, dnia  14 czerwca 2021 roku o godz. 12:00  w pokoju nr 5. Może w nim wziąc udział każdy chętny. Szczegóły znajdziecie tutaj - KLIK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    stanisława zalogowany

    nie podoba mi się plac wolności ani pl. zduński , tak samo pl, i pomnik Józefa Piłsudskiego kto go projekę chyba jakiś cębał który się nie zna na wojskowości i historii bo szablę przypina się po lewej stronie , a nie po prawej , a co do placów to można roztawić leżaki latem i nie będzie potrzeby wyjerzdziać nad morze bo w centrum kutna też się można opalać na patelni wolności nic nie przeszkadza bo nie ma drzew to i niema cienia jest za to patelnia morze ktoś się usmarzy , a naj lepiej gdyby to był projektant i konserwator zabytków.