reklama

Na czym polegają kontrakty CFD i czy warto je zawierać? Wyjaśniamy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na czym polegają kontrakty CFD i czy warto je zawierać? Wyjaśniamy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościCoraz więcej osób poważnie myśli o spróbowaniu swoich sił w świecie finansów i zainwestowaniu pieniędzy w konkretne aktywa. Podejmując taką decyzję trzeba jednak wziąć pod uwagę wszelkie istotne okoliczności, a także zdobyć wiedzę, która może okazać się niezbędna podczas zawierania transakcji. Jednym z głównych pojęć, które trzeba poznać, są kontrakty CFD. Co o nich właścicie wiemy? Zobaczmy!

Inwestorzy kierują się przy podejmowaniu poszczególnych decyzji bardzo różnymi kwestiami. Dla jednych handel akcjami, walutami czy kryptowalutami to po prostu jedna z działalności na gruncie finansowym, dla innych możliwość podniesienia poziomu adrenaliny, a przy okazji także i powiększenia osobistego budżetu. W tym wszystkim kontrakty CFD stanowią pewien stały punkt, do którego prędzej czy później dotrze każdy inwestor. 

Kontrakt CFD - co to jest i czym się charakteryzuje?

Wiele osób doskonale zna pojęcie kontraktów CFD, ale nadal nie wszyscy wiedzą, czym one właściwie są. Dotyczy to nie tylko początkujących inwestorów, ale też tych, które mają już spore doświadczenie w tej materii. Kontrakty CFD to w praktyce swego rodzaju umowa, którą inwestor zawiera z brokerem. Na jej mocy dochodzi do zakładu o to, jak zmieni się kurs albo cena konkretnego aktywa bazowego. Tym ostatnim mogą być akcje na giełdzie, obligacje, kryptowaluty, pary walutowe i wiele innych instrumentów, w które można inwestować. Wygrywa strona, która wytypuje poprawnie, a w efekcie otrzymuje ona wypłatę środków wynikających właśnie z różnicy, jaka zaistniała w okresie trwania kontraktu.  

Na jakich zasadach można zawierać CFD?

Kontrakty CFD można zawierać m.in. za pośrednictwem profesjonalnego rachunku maklerskiego, dzięki któremu inwestor otrzymuje dostęp do najważniejszych światowych rynków, w tym mnóstwa aktywów. Inwestorzy mogą też na bieżąco monitorować zmiany kursów i cena poszczególnych instrumentów, w tym CFD trading i wiele innych. Wszystko to powoduje, że można szybko podjąć kluczowe decyzje, od których zależy nasz inwestycyjna przyszłość. Kontrakty CFD mają z reguły charakter krótkoterminowy, a więc są zawierane na niewielki okres, dzięki czemu gra staje się dynamiczna i można działać na wielu polach. 

CFD na światowych rynkach - co trzeba wiedzieć? 

Jednym z ciekawszych rozwiązań w kontekście kontraktów CFD jest możliwość zastosowania tzw. dźwigni finansowej. Polega ona na wirtualnym zwiększeniu wartości całej inwestycji, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Skutkiem tzw. lewarowania jest w tym przypadku wzrost kwoty, jaką można zarobić, ale też tej, którą można utracić jeśli postawi się na złą opcję. Pamiętajmy, aby do inwestowania podchodzić zawsze na poważnie, odpowiedzialnie i kierować się nie tylko osobistymi potrzebami, oczekiwaniami, ale przede wszystkim możliwościami finansowymi, które posiadamy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy