Jaka może być maksymalna kwota pożyczki online?
Pożyczki online to zyskujące na popularności produkty finansowe, dzięki którym możesz zrealizować dowolny cel. Ich powszechność wynika z kilku powodów. Złożenie wniosku o udzielenie wsparcia finansowego zajmuje nie dłużej niż kilkanaście minut, a wszelkie formalności są ograniczone do minimum. Potrzebne pieniądze można otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku, a spłatę należności rozłożyć na wygodną liczbę rat.
Jaka może być maksymalna kwota pożyczki gotówkowej udzielanej przez internet? Na wysokość pożyczanej kwoty wpływa przede wszystkim charakter instytucji finansowej, w której chcesz ubiegać się o wsparcie finansowe. W przeciwieństwie do firm pożyczkowych bank może udzielić Ci pożyczki wynoszącej maksymalnie kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych. Natomiast w ofercie przedsiębiorstw pozabankowych znajdują się produkty, których kwoty sięgają kilkunastu czy – w rzadkich przypadkach – kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Innym istotnym elementem, który oddziałuje na maksymalną wysokość pożyczki gotówkowej przez internet, jest Twoja relacja z pożyczkodawcą. Przykładowo, klienci PKO Banku Polskiego mogą pożyczyć do 300 000 złotych za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO lub aplikacji IKO. Jednak co z osobami, które po raz pierwszy chcą skorzystać z pożyczki online PKO BP? Oni także mogą załatwić wszystkie formalności przez internet – umowę pożyczki do kwoty 6 700 złotych podpiszą całkowicie zdalnie.
Co wpływa na wysokość kwoty pożyczki?
Przeglądając oferty różnych banków czy firm pożyczkowych, pamiętaj, że maksymalna kwota pożyczki różni się od jej górnego limitu, który dostępny jest na stronie internetowej instytucji. Jaką kwotę będziesz mógł pożyczyć pieniędzy, zależy od oceny Twojej zdolności kredytowej, na którą składa się kilka istotnych czynników, takich jak:
- źródło oraz wysokość dochodów – pod uwagę brana jest wysokość Twoich dochodów, staż pracy oraz rodzaj zawiązanej umowy z pracodawcą;
- stałe comiesięczne zobowiązania – wlicza się do nich koszt utrzymania mieszkania, ale też aktualne zobowiązania wobec banków lub firm pożyczkowych;
- zobowiązania na mocy tytułów wykonawczych (np. alimenty)
- historia kredytowa – składają się na nią wszystkie informacje dotyczące spłat dotychczasowych pożyczek czy kredytów.
Pożyczkodawcy w trakcie badania zdolności kredytowej sprawdzają także stan cywilny pożyczkobiorcy, jego wiek oraz liczbę osób na utrzymaniu. Im wyższą ocenę otrzymasz, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz wsparcie finansowe we wnioskowanej wysokości.
Wskazówka: Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę online, ale obawiasz się, że bank lub firma pożyczkowa Ci jej nie udzieli, postaraj się poprawić swoją zdolność kredytową. Możesz to zrobić, np. spłacając dotychczasowe zobowiązanie finansowe lub też rozmawiając z pracodawcą o zmianie rodzaju umowy.
|
Pożyczki gotówkowe online to produkty finansowe, których wysokość zależy od wielu elementów. Dlatego podczas poszukiwania odpowiedniej oferty postaraj się dokładnie sprawdzić rodzaj instytucji, w której chcesz złożyć wniosek o pożyczkę oraz zasady, na podstawie których przyznaje wsparcie finansowe. Dodatkowo zweryfikuj swoją zdolność kredytową – zrobisz to za pomocą różnych internetowych kalkulatorów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.