Cenne zwycięstwo we Wrocławiu

Cenne zwycięstwo we Wrocławiu - Zdjęcie główne

SportW ramach ligowych rozgrywek koszykarze Polfarmexu udali się do Wrocławia, gdzie zmierzyli się z miejscowym WKK. Kutnianie po emocjonującym spotkaniu okazali się lepsi od rywala, wygrywając 88-85. Najlepszym strzelcem kutnian został January Sobczak, który zapisał na swoim koncie 18 punktów.

Początek spotkania padł łupem Lwów, które po trzech minutach prowadziły 9-6. Z czasem przewaga kutnian rosła i na 3:42 minuty przed zakończeniem kwarty, po celnym rzucie z dystansu Majewskiego Polfarmex odskoczył na pięć oczek (16-11). Rozpędzeni koszykarze z Kutna nie zwolnili tempa również w końcówce i po pierwszej odsłonie mogli cieszyć się z ośmiopunktowego prowadzenia (27-19).

W drugiej kwarcie Lwy kontynuowały skuteczną grę w ofensywie i wykorzystując zadyszkę wrocławian punkt po punkcie budowały swoją przewagę (31-19). Wraz z upływającym czasem gospodarze zdołali jednak odrobić część strat i w pewnej chwili doskoczyli do kutnian na dystans sześciu oczek (32-38). Przewaga topniała w oczach i po pierwszej połowie wynosiła zaledwie jeden punkt (47-48).

Po zmianie stron wrocławianie szybko odrobili niewielkie straty i to oni zaczęli nadawać ton rywalizacji. W połowie odsłony WKK wypracowało sobie cztery oczka przewagi, prowadząc 56-52. Dystans dzielący obie ekipy wciąż pozostawał jednak minimalny. Końcówka należała do gospodarzy, którzy dzięki trafieniom Rutkowskiego i Ciechocińskiego do decydującej kwarty przystępowali, prowadząc 63-58.

Ostatnie dziesięć minut meczu świetnie rozpoczęło się dla Lwów, które zapisały na swoim koncie dziesięć kolejnych punktów, z nawiązką odrabiając straty (68-63). Wrocławianie nie zamierzali złożyć broni i uparcie dążyli do odwrócenia niekorzystnej na siebie sytuacji. Za każdym jednak razem Polfarmex skutecznie kontrował rywali i na niespełna dwie minuty przed zakończeniem spotkania prowadził 83-77. Lwy nie roztrwoniły wypracowanej przewagi i pomimo nerwowej końcówki mogły cieszyć się z ligowego zwycięstwa, pokonując WKK 88-85.

WKK Wrocław – Polfarmex Kutno 85-88 (19-27, 28-21, 16-10, 22-30)

WKK: Ciechociński 2, Koelner 21, Patoka 14 (12 zb.), Jędrzejewski 7, Pieloch 16, Fiedukiewicz 3, Rutkowski 21, Józefiak 1. Kroczak 0;

Polfarmex: Marek 13 (10 zb.), Pawlak 3, Sobczak 18, Majewski 15, Czyżnielewski 7 (12 zb.), Fiszer 7, Żmudzki 10, Obarek 2, Gospodarek 13.