Derby regionu dla Łowicza

Derby regionu dla Łowicza - Zdjęcie główne

SportNie tak wyjazd do Łowicza wyobrażali sobie koszykarze kutnowskiego Polfarmexu, którzy po czterdziestu minutach walki musieli uznać wyższość rywala zza między, przegrywając 79-91. Najwięcej punktów w zespole Lwów – 23 zapisał na swoim koncie Patryk Gospodarek.

Podobnie jak w sobotę przeciwko SKK, tak i tym razem początek spotkania upłynął pod znakiem wyrównanej gry. Wynik niemal cały czas był na styku, a walka toczyła się punkt za punkt. W połowie odsłony po dwóch celnych osobistych Fiszera Polfarmex prowadził 16-15. Z czasem lekką przewagę zyskali jednak gospodarze, którzy na nieco ponad dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części gry zdołali odskoczyć od Lwów na dystans trzech oczek (24-21). Minimalne prowadzenie utrzymało się do końca kwarty, wygranej przez Księżaka 26-24.

Pierwsze fragmenty drugiej odsłony padły łupem łowiczan, którzy zaliczyli run 7-0, dzięki któremu zbudowali sobie dziewięciopunktową przewagę (33-24). Rozpędzeni gospodarze podkręcili tempo, raz za razem dokładając do swojej zdobyczy kolejne oczka (42-28). Kutnianie odpowiedzieli na szczęście trafieniami Fiszera oraz Marka i na trzy minuty przed końcem kwarty doskoczyli do rywala na osiem punktów (34-42). Taka różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy, po której Polfarmex przegrywał 39-47.

Po zmianie stron oba zespoły długo nie mogły znaleźć właściwego rytmu gry. Impas szybciej przełamali kutnianie, którzy w pewnym momencie zmniejszyli stratę do gospodarzy do pięciu oczek (45-50). Odpowiedź łowiczan była niestety szybka i na niespełna trzy minuty przed końcem odsłony to oni mogli się cieszyć z dwucyfrowej przewagi (59-49). Ta powiększyła się jeszcze w końcówce i do decydującej kwarty Księżak przystępował, prowadząc 72-55.

W ostatnich dziesięciu minutach spotkania Lwy starały się gonić wynik. Gospodarze skutecznie uniemożliwiali im jednak pogoń, kontrolując bezpieczny dystans punktowy dzielący obie ekipy. Ostatecznie zwycięstwo w derbach regionu padło łupem łowiczan, którzy pokonali Polfarmex różnicą 12 oczek, wygrywając we własnej hali 91-79.

Księżak Łowicz – Polfarmex Kutno 91-79 (26-24, 21-15, 25-16, 19-24)

Księżak: Kobus 22, Stopierzyński 12 (10 zb.), Grzeliński 15, Motel 9, Ratajczak 26 (10 zb.), Świderski 5, Kwiatkowski 2

Polfarmex: Fiszer 12, Marek 12, Majewski 7, Gospodarek 23, Andrzejewski 0, Matyszkiewicz 4, Pawlak 8, Sobczak 2, Żmudzki 5, Obarek 6, Czyżnielewski 0