[FOTO] Nastolatek z Kutna Mistrzem Świata w wyciskaniu!

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Ogromnym sukcesem zakończył się udział kutnian: Wojciecha Jabłońskiego i Antoniego Kalińskiego w Mistrzostwach Świata Federacji WPA w wyciskaniu na ławeczce leżąc.

Zawody zostały rozegrane w dniach 14/18/04/2021 w miejscowości Pabianice z udziałem około 450 zawodników z kilkunastu państw Europy.

Wojciech Jabłoński startując w kat. wagowej do 90.0 kg  i grupie wiekowej 16-17 lat zajął pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Świata z wynikiem 155.0 kg. W czwartym podejściu atak na rekord świata - 161 kg, tym razem okazał się nieskuteczny.

Antoni Kaliński w kat. wagowej do 67.5 kg i grupie wiekowej 59-65 lat zdobył złoty medal z wynikiem 111 kg. Uzyskany wynik jest rekordem świata w tej kategorii wiekowej i wagowej  i drugim wynikiem w klasyfikacji Open.