[Foto] Widzew górą w Kutnie

[Foto] Widzew górą w Kutnie - Zdjęcie główne

SportW kolejnym przedsezonowym sparingu piłkarze KS-u Sand Bus Kutno zmierzyli się w Widzewem Łódź. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem gości 4-0. Dla łodzian był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy rewanżowej II ligi.

Początek meczu miał wyrównany przebieg. Z czasem inicjatywa przeszła na stronę gości, którzy kilkukrotnie pojawili się pod polem karnym KS-u. Na posterunku byli jednak kutnowscy defensorzy. Sytuacja na boisku uległa zmianie w 20. minucie, kiedy na uderzenie z dystansu zdecydował się Dario Kristo. Piłka poszybowała wprost w okienko bramki strzeżonej przez Konrada Reszkę i Widzew mógł cieszyć się z prowadzenia 1-0.
Pięć minut później goście po raz drugi zwiedli kutnowską defensywę. Tym razem po rzucie wolnym egzekwowanym przez Radwańskiego, piłkę w siatce umieścił Sylwestrzak. Jeszcze przed przerwą Widzew ukąsił po raz trzeci. Po szybkiej kontrze, płaskim strzałem Reszkę pokonał Banaszak, podwyższając prowadzenie łodzian do trzech trafień.
Po zmianie stron obaj trenerzy zdecydowali się na szereg zmian. Po jednej z nich w 62. minucie broniącego w drugiej połowie Sokołowicza pokonał, wprowadzony kilka chwil wcześniej na plac gry Kozłowski. Swoje akcje mieli również kutnianie. Najbliżej szczęścia był chyba Adrian Marcioch, którego uderzenie nie znalazło jednak odzwierciedlenia w wyniku.
Ostatecznie po dziewięćdziesięciu minutach Widzew mógł cieszyć się z okazałego zwycięstwa, pokonując podopiecznych Dominika Tomczaka 4-0.

KS Sand Bus Kutno – Widzew Łódź 0-4 (0-3)
0-1 20’ Kristo
0-2 25’ Sylwestrzak
0-3 36’ Banaszak
0-4 62’ Kozłowski

KS: Reszka (46’ Sokołowicz) - Bartos (84' Cieśliński), Gawlik, Cichacki, Padzik, Perizhok, Miarka (61' Pietrow), Wielgus (23’ Dąbrowski), Kralkowski (61' Brochocki), Dynel (61' Nouri), Marcioch.

Widzew: Wolański (61' Humerski) - urzyniecki (61' Kozłowski), Tanżyna (76' Zieleniecki), Sylwestrzak (46’ Pięczek), Wełna (76' Gibas), Gutowski (61' Zuziak), Kristo (61' Falon), Radwański (61' Kazimierowicz), Pieńkowski (31’ Michalski), Banaszak (61' Mąka), Mihaljević (46’ Świderski).