Jacek Jackowski z Bone Breakers Team Żychlin Mistrzem Polski!

Jacek Jackowski z Bone Breakers Team Żychlin Mistrzem Polski! - Zdjęcie główne

SportW dniach 23-24 lutego w Luboniu odbyły się IX Mistrzostwa Polski NoGi Jiu Jitsu, w których wzięło udział około 1500 osób z całej Polski. Bone Breakers Team Żychlin reprezentowali: Jacek Jackowski, Piotr Gajewicz, Dariusz Skonieczny, Paweł Kubczak, Dominik Lewański, Szymon Walczak, Paweł Florczak i Paweł Kucharski – zdobywając łącznie trzy medale.

W kategorii masters II białych pasów -85,5kg Jacek Jackowski zajął I miejsce i został Mistrzem Polski. Warto zwrócić uwagę, że Jacek Jackowski zaczął swoją przygodę z jiu jitsu dopiero rok temu – w wieku 45 lat. Jest on doskonałym przykładem na to, że zacząć trenować i wygrywać zawody można w każdym wieku. Wystarczą chęci i ciężka praca.

W kategorii masters II niebieskie pasy +97,5kg Piotr Gajewicz zajął II miejsce i został Wicemistrzem Polski.

W kategorii adult niebieskie pasy -85,5kg Dariusz Skonieczny zajął III miejsce.

Pozostali zawodnicy (chociaż w większości był to ich debiut i dopiero zaczęli swoją przygodę ze sportami walki) również pokazali się z bardzo dobrej strony, każdy dał z siebie wszystko. Szymon Walczak pierwszą swoją walkę wygrał wysoko na punkty.

Ogromne podziękowania należą się Trenerowi Emilowi Grzelakowi, który poświęca swój czas na przyjazdy z Łodzi, by przekazać zawodnikom Bone Breakers Team Żychlin swoje doświadczenie i wiedzę. To dzięki jego pomocy i zaangażowaniu udało się osiągnąć tak dobry wynik na zawodach rangi Mistrzostw Polski.

- Bone Breakers Team Żychlin dziękuje również Gminie Żychlin za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu oraz sponsorom firmie Flexservice oraz PSB Mrówka.