Kontrowersyjne decyzje sędziego i szalona końcówka przy Kościuszki. KS dzieli się punktami z Sokołem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Po zaciętym pojedynku KS Kutno zremisował przed własną publicznością z przedostatnim w tabeli Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1. Nie zabrakło kontrowersji wokół decyzji podjętych przez arbitra, a w końcówce spotkania zarówno gospodarze, jak i goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W 19. minucie bramkę dla kutnowskiej drużyny strzelił Maciej Kraśniewski i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie gospodarze próbowali podwyższych prowadzenie, jednak przyjezdni nie pozostawiali dłużni. Sokół dopiął swego w 72 minucie, wyrównując rezultat po szybkiej kontrze. Newiele brakowało, a kilka minut później kutnianie odzyskaliby przewagę bramkową. Indywidualną akcję lewym skrzydełem przeprowadził Bartosz Żyła, lecz efektownym strzałem z dystansu jedynie obił poprzeczkę bramki gości.

Emocje sięgneły zenitu w końcówce meczu. Obie drużyny szły cios za ciosem, a szybkie tempo gry najwyraźniej uśpiło czujność sędziego, którego decyzje wzbudziły sporo kontrowersji. Gospodarze dwukrotnie dopominali się "jedenastki" za faul w polu karnym, lecz arbiter uznał, że intwerwencje obrońców były zgodne z przepisami. Na decyzje te żywiołowo zareagował treen Dominik Tomczak, za co został ukarany żółtą kartką.

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała powiększyć swojego brakowego dorobku. W kolejnym spotkaniu KS Kutno rozegra zaległe spotkanie z Unią Skierniewice.

KS Kutno - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:0).