KS nie przestraszył się Boruty

KS nie przestraszył się Boruty - Zdjęcie główne

SportKolejny komplet punktów dopisali dziś do swojego konta piłkarze kutnowskiego KS-u. Tym razem podopieczni Dominika Tomczaka odprawili z kwitkiem ostatnią drużynę rozgrywek - Borutę Zgierz, wygrywając na własnym obiekcie 3-0. Na listę strzelców wpisali się Padzik, Dębowski oraz A. Marcioch

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a pojedyncze zrywy piłkarzy obu drużyn nie stanowiły większego zagrożenia pod bramką rywali. W zespole kutnowskim dobrych okazji nie wykorzystali między innymi Wielgus oraz Amroziński, po których uderzeniach piłka szybowała wysoko nad poprzeczką. O piłkarskim poziomie tej części spotkania może świadczyć fakt, że pierwszy strzał w światło bramki kibice zobaczyli dopiero w 42. minucie za sprawą Brochockiego, który po dośrodkowaniu Jakubowskiego próbował pokonać bramkarza gości uderzeniem głową. Za najgroźniejszą akcję gości z pewnością uznać można natomiast sytuację z 44. minuty, kiedy to strzał Markowskiego minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką kutnowskiej bramki.
Boiskowa monotonia została na szczęście przerwana po zmianie stron. W 48. minucie po rzucie rożnym wynik otworzył bowiem Padzik. Zdobyta bramka wyraźnie uskrzydliła podopiecznych Dominika Tomczaka. Kutnianie śmielej ruszyli do przodu i kilkukrotnie stawali przed szansą pokonania Dominika Wężyka. Brakowało im jednak skuteczności. Najbliżej szczęścia był Adrian Marcioch, który w ciągu niespełna dwóch minut (pomiędzy 66., a 68. minutą) zmarnował trzy dobre okazje. Fortuna ponownie uśmiechnęła się do KS-u w 81. minucie, kiedy to wybiegającego w szesnastkę gości Dębowskiego dostrzegł Wielgus i obsłużył go dokładnym podaniem. Młodemu napastnikowi nie pozostało już nic innego jak minąć goalkeepera gości i skierować piłkę do siatki. Cztery minuty później na stadionie przy ul. Kościuszki było już 3-0. W roli asystującego znów wystąpił Wielgus, a niepowodzenie przy poprzednich akcjach powetował sobie Marcioch. Wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka i po raz kolejny w sezonie piłkarze KS-u mogli cieszyć się z kompletu punktów.
KS Sand Bus Kutno - Boruta Zgierz 3-0 (0-0)
1-0 48. Padzik
2-0 81. Dębowski
3-0 85. A. Marcioch
KS: Sobczak - Kobryń, Kowalczyk, Kaczor, Padzik, Petrov (86. Skwara), Jakubowski (55. K. Marcioch), Wielgus (89. N. Zagajewski), Amroziński (74. Dębowski), Brochocki, Marcioch.