Kutnowscy lekkoatleci coraz bliżej krajowych mistrzostw

Kutnowscy lekkoatleci coraz bliżej krajowych mistrzostw  - Zdjęcie główne

SportSiedmioosobowa grupa lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie w minioną sobotę wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Warszawy U-18 i U-20 połączonych z mityngiem dla innych kategorii wiekowych. Impreza została rozegrana na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach.

- Był to ostatni sprawdzian dla naszych młodzików (U-16), którzy drugiego czerwca w Łodzi wystartują w mistrzostwach województwa, ich najważniejszej imprezie w pierwszej części letniego sezonu startowego – powiedział trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła. - Miło nam zakomunikować, że forma kutnowskich młodzików systematycznie rośnie, co miało odzwierciedlenie w sobotnich wynikach.

Przemysław Gajewski zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) z wynikiem 11,71 m, który jest jego rekordem życiowym. Przemek jeszcze dwukrotnie poprawiał rekord życiowy w biegu na 100 m, przebiegając ten dystans w eliminacjach w czasie 12,90 s i poprawiając wynik w finale czasem 12,72 s (piąta lokata w finale sprintu męskiego wśród młodzików).

Kornel Grzelak uplasował się w tym samym konkursie pchnięcia kulą na miejscu drugim, posyłając 5 kg kulę na odległość 10,18 m (rekord życiowy zawodnika). Także w biegu na 100 m Kornel dwukrotnie poprawiał rekord życiowy, a w eliminacjach uzyskał identyczny wynik jak jego kolega klubowy (biegli w tej samej serii) 12,90 s Natomiast w finale uzyskał 12,80 s i uplasował się na szóstym miejscu.

Michał Michalak ukończył konkurs skoku wzwyż na czwartym miejscu pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 165 cm (zaledwie 1 cm gorzej od swojego rekordu życiowego). To, co nie udało się Michałowi w jego koronnej konkurencji, uzyskał w eliminacjach biegu na 100 m, bijąc „życiówkę” czasem 13,78 s.

Julia Tulińska zakwalifikowała się do finału 100 m wygrywając swoją serie z bardzo dużą przewaga w czasie nowego rekordu życiowego 13,67 s. W biegu finałowym Julka po zaciętej walce uplasowała się na czwartym miejscu w czasie kolejnego rekordu życiowego 13,56 s.

- Wspaniała forma naszych zawodników. Rekordy życiowe padały jeden za drugim. Wyniki uzyskane na tych zawodach przez całą czwórkę, pozwalają myśleć o strefie medalowej na najbliższych mistrzostwach młodzików województwa łódzkiego. Najmłodsza z tego towarzystwa Julia Tulińska ma siódmy wynik w kraju i najlepszy w województwie wśród młodziczek na 200 m ppł. – podsumował występ młodszych podopiecznych trener Jacek Kudła.

Bardzo dobrze spisali się także juniorzy młodsi (U-18) w większości poprawiając swoje rekordy życiowe. Filip Góreczny uzyskał najbardziej wartościowy wynik wśród zawodników naszej ekipy. Zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w konkursie pchnięcia kulą (5 kg), poprawiając swój rekord życiowy wynikiem 14,11 m. Wynik ten plasuje naszego kulo miota ok. 10 miejsca w kraju i zapewnia mu teoretycznie kwalifikacje na lipcową Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18) w Zielonej Górze.

Cezary Szymański zajął czwarte miejsce w biegu na 400 m ppł., przebiegając dystans płotkarski na dystansie jednego okrążenia w czasie 63,89 s,

Kacper Kościelak, który przebiegł w eliminacjach dystans 100 m w czasie nowego rekordu życiowego 12,25 s.

- Filip na 99 proc. uzyskał kwalifikacje do mistrzostw kraju, Czarek dalej jest na pograniczu awansu, natomiast Kacper musi dalej mocno o ten awans walczyć. Cała trójka ma jeszcze cztery tygodnie na poprawę swoich wyników – powiedział o występach swoich starszych podopiecznych trener Jacek Kudła.