Lwy ponownie zwycięskie

Lwy ponownie zwycięskie - Zdjęcie główne

SportTrzecią wygraną z rzędu zapisali na swoim koncie koszykarze Polfarmexu Kutno. Podopieczni Jarosława Krysiewicza pokonali w spotkaniu wyjazdowym AZS AGH Kraków 86-75. Najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów został Patryk Gospodarek, który zapisał na swoim koncie 19 punktów.

Pierwsze akcje spotkania ułożyły się po myśli podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Kutnianie zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i po niespełna trzech minutach prowadzili 13-7. Krakowianie starali się odrabiać straty, jednak obrona kutnian skutecznie uniemożliwiała im pogoń. Sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce odsłony, kiedy po celnym rzucie osobistym Podworskiego AZS doprowadził do remisu (18-18), a kilka chwil później objął minimalne prowadzenie 21-20. Po dziesięciu minutach na tablicy wyświetlał się jednak wynik 22-22.
Od początku drugiej kwarty wynik wciąż oscylował na granicy remisu. Dopiero w połowie odsłony po akcji 2+1 w wykonaniu Gospodarka kutnianie zdołali odskoczyć na trzy oczka (31-28). Wypracowana przewaga utrzymywała się w kolejnych akcjach, a punkty do swojego dorobku dopisywali Majewski, Wieczorek i Pawlak. Po pierwszej połowie Lwy prowadziły w krakowskiej hali 37-33.
Po przerwie kibice mogli mieć wrażenie, że na parkiecie pojawiła się tylko drużyna gospodarzy. Krakowianie zaliczyli bowiem run 10-0, dzięki któremu mogli się cieszyć z sześciopunktowej przewagi (43-39). Na szczęście w drugiej części kwarty Lwy zagrały już skuteczniej, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Z dystansu nie pomylili się Czyżnielewski i Obarek. Punkty z linii osobistych dołożył Gospodarek oraz Nowicki i do decydującej kwarty Polfarmex przystępował, prowadząc 58-51.
Ostatnia odsłona spotkania świetnie rozpoczęła się dla podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Lwy punkt po punkcie zbliżały się do trzeciego ligowego zwycięstwa i po trzech minutach prowadziły różnicą jedenastu oczek (66-55). Gospodarze nie znaleźli już recepty na dobrze funkcjonujący zespół z Kutna, który ostatecznie zwyciężył 86-75 i mogł cieszyć się z trzeciego, kolejnego ligowego zwycięstwa.
AZS AGH Kraków - Polfarmex Kutno 75-86 (22-22, 11-15, 18-21, 24-28)
AZS: Sadło 12, Koperski 10, Podworski 5, Wasyl 21, Zych 10 (10 as.), Włodarczyk 3, Borówka 4, Czerwonka 3, Mamcarzyk 7, Kędel 0;
Polfarmex: Marek 2, Sobczak 10, Wieczorek 3, Majewski 8, Nowicki 14, Pawlak 9, Żmudzki 2, Obarek 9, Czyżnielewski 10, Gospodarek 19.