Lwy zdobyły Siedlce

Lwy zdobyły Siedlce - Zdjęcie główne

SportPierwsze zwycięstwo w sezonie zapisali na swoim koncie koszykarze Polfarmexu Kutno. W spotkaniu wyjazdowym kutnianie pokonali SKK Siedlce 86-72. Najskuteczniejszym strzelcem Lwów został Paweł Nowicki, który zapisał na swoim koncie 17 punktów.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Po niespełna dwóch minutach kutnianie przegrywali bowiem 0-5. Na szczęście Lwy szybko złapały właściwy rytm gry i w połowie kwarty z przewagi siedlczan ostał się zaledwie punkt (9-8). Z każdą kolejną akcją kutnianie nabierali rozpędu, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. Polfarmex zaliczył run 10-0 i na 3:16 minuty przed zakończeniem kwarty prowadził 18-12. W końcówce gospodarze zdołali co prawda odrobić część start, ale na pierwszą przerwę schodzili przy niekorzystnym dla siebie wyniku, przegrywając 19-23.
W drugiej kwarcie gra nieco się wyrównała. Przewaga wciąż leżała jednak po stronie Lwów, które z każdą kolejną minutą coraz wyraźniej czuły na plecach oddech rywala. Sytuacja uległa zmianie w połowie odsłony, kiedy po celnym rzucie Pławuckiego siedlczanie po raz kolejny w tym spotkaniu mogli cieszyć się prowadzenia (33-32). Od tego momentu gra wyraźnie nabrała rumieńców, a wynik cały czas oscylował na granicy remisu. Na minutę przed końcem połowy na tablicy wyświetlał się wynik 41-41. Ostatnie słowo należało jednak do SKK, które do szatni schodziło prowadząc różnicą dwóch oczek 44-42.
Pierwsze akcje po zmianie stron padły łupem kutnian, którzy dzięki trafieniom Nowickiego i Wieczorka z nawiązką odrobili niewielkie straty, wychodząc na prowadzenie 48-44. Niewielka przewaga utrzymywała się w kolejnych akcjach, chociaż obie ekipy miały spory problem ze skutecznością. Do decydującej o podziale punktów odsłony w lepszych nastrojach przystępowali podopieczni Jarosława Krysiewicza, prowadząc 55-52.
W czwartej kwarcie Lwy kontynuowały swój marsz po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania, po dwóch celnych osobistych Gospodarka przewaga kutnian wynosiła już jedenaście oczek (70-59), a kilka chwil później po runie 6-0 wzrosła do siedemnastu punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem kutnian 86-72.
SKK Siedlce - Polfarmex Kutno 72-86 (19-23, 25-19, 8-13, 20-31)
SKK: Pławucki 5, Strzelecki 7, Sobiło 5, Król 27, Wróbel 11, Siriatowicz 4, Nędzi 3, Pabianek 5, Janik 5.
Polfarmex: Marek 14, Sobczak 2, Wieczorek 11, Majewski 16, Nowicki 17, Pawlak 3, Żmudzki 5, Obarek 3, Czyżniewski 2, Gospodarek 14.