Marcioch ratuje trzy punkty

Marcioch ratuje trzy punkty - Zdjęcie główne

SportKolejne zwycięstwo dopisali do swojego konta piłkarze KS-u. Tym razem kutnianie po przeciętym spotkaniu okazali się lepsi od Włókniarza Zelów wygrywając 2-0. Dwa trafienia zapisał na swoim koncie najlepszy strzelec KS-u - Adrian Marcioch.

Pierwsze fragmenty spotkania miały dosyć wyrównany przebieg, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Jako pierwsi bramce rywala zagrozili kutnianie, kiedy w 8. minucie na uderzenie zdecydował się Padzik. Piłka nie sprawiła jednak większych problemów goalkeeperowi gości. Ponownie groźnie w szesnastce Włókniarza zrobiło się w 15. minucie za sprawą Kralkowskiego, ale również i tym razem obronną ręką z sytuacji wyszedł bramkarz Zelowa - Norbert Gawroński. Wraz z upływającym czasem napór kutnian rósł. Akcje KS-u nie zazębiały się jednak w decydującym momentach. Przed przerwą podopieczni Dominika Tomczaka stworzyli sobie jeszcze dwie dobre okazje do objęcia prowadzania, ale piłka po uderzeniach Wilgusa nie znalazła drogi do siatki. Warto nadmienić, że od 38. minuty piłkarze KS-u mieli ułatwione zadanie, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Łódzki.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Akcjom kutnian wciąż brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Skutecznie grał również blok defensywny Włókniarza, który bez większych problemów radził sobie z bramkowymi zapędami piłkarzy KS-u. Sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie w 70. minucie, kiedy rozpędzonego Sobczaka nieprzepisowo w polu karnym powstrzymywał bramkarz gości, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Adrian Marcioch, wyprowadzając tym samym KS na prowadzenie. Siedem minut później kutnianie prowadzili już 2-0 po tym jak po raz drugi w meczu na listę strzelców wpisał się Marcioch, który tym razem precyzyjnie przymierzył z główki po stałym fragmencie gry. Kutnianie byli bliscy strzelenia również trzeciego gola, ale w 83. minucie nieco szczęścia zabrakło Kowalczykowi, kiedy uderzona przez niego piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W końcówce goście włączyli drugi bieg, w krótkim odstępie czasu stwarzając sobie dwie świetne okazje. Szczęście sprzyjało jednak tego dnia piłkarzom KS-u, którzy po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z kolejnego w tym sezonie kompletu punktów.

KS Sand Bus Kutno - Włókniarz Zelów 2-0
1-0 70. Marcioch
2-0 77. Marcioch
KS: Reszka (46. Sokołowicz) - Padzik, Kowalczyk, Cichacki, Gawlik, Pietrow (46. Miarka), Dąbrowski, Wielgus (60. Sobczak), Bartos (80. Brochocki), Kralkowski, Marcioch