Mistrzostwa Kutna w Tenisie 2021: sprawdź, kto zdobył tytuł [ZDJĘCIA]

Sport We wrześniu rozegrano w naszym mieście Mistrzostwa Kutna w Tenisie. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: indywidualnej i w deblu. Turniej jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, a udział w nim brali nie tylko zawodnicy z Kutna, ale także ze Zgierza, Gostynina i Gąbina. Kto zdobył tytuł Mistrza?

W dniach 11-12 września na kortach przy ul. Filipowicza odbywały się Mistrzostwa Kutna w grach pojedynczych w kategorii open. Tegoroczne zmagania zakończyły się zwycięstwem Piotra Leonowicza, który w finale pokonał Michała Imińskiego 6:1 6:3. Trzecie miejsce zajął Dariusz Mieszkowski wygrywając z Michałem Sulejem 6:2; 6:3.

Warto nadmienić, iż swoim dopingiem tegoroczne zmagania tenisistów wspierali: Wojciech Sarna i Wiesław Olszewski (wielokrotni mistrzowie Kutna zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych), którzy po zakończeniu rozgrywek wręczyli zwycięzcom trofea.

Od 25 do 26 września miały natomiast miejsce Mistrzostwa Kutna w grach podwójnych w kategorii open. Do rywalizacji zgłosiło się osiem par deblowych, z których niepokonana, tak jak przed rokiem, okazała się para Piotr Leonowicz - Radosław Łopata , która w finale po zaciętym pojedynku pokonała parę Andrzej Krauzowicz - Robert Winiecki 6:0, 6:3. Trzecie miejsce zajęła para Dariusz Mieszkowski – Andrzej Mucha zwyciężając z parą Maciej Albiński – Michal Sulej 6:2, 6:4.

Jako ciekawostkę warto odnotować fakt, iż z ośmiu ostatnich finałów w grach podwójnych jakie odbyły się na kortach KTT w sześciu rywalizowały te same pary!

- Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne turnieje, a zwycięzcom gratulujemy! – informuje Kutnowskie Towarzystwo Tenisowe, organizator turnieju.