Nerwowa końcówka w Poznaniu

Nerwowa końcówka w Poznaniu - Zdjęcie główne

SportW ramach rozgrywek pierwszej ligi koszykówki zawodnicy Polfarmexu udali się do Poznania, gdzie zmierzyli się z miejscowym Biofarmem. Wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem kutnian, którzy pokonali rywala 73-70. Najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów został Michał Marek, który zapisał na swoim koncie 19 oczek.

Od pierwszej minuty spotkanie miało wyrównany przebieg i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na kilka punktów. Z czasem przewagę zyskali jednak gospodarze, którzy na 4:21 minuty przed zakończeniem kwarty zdołali zbudować sobie sześciopunktową zaliczkę (12-6). Ta utrzymywała się w kolejnych akcjach i dopiero w końcówce Lwom udało się dopaść rywala. Wynik odsłony na 22-21 na korzyść kutnian ustalił Obarek, który nie pomylił się z półdystansu.
Od początku drugiej kwarty podopieczni Jarosława Krysiewicza kontynuowali dobra grę. Po niespełna trzech minutach Lwy, dzięki punktom zdobytym przez Wieczorka, odskoczyły od rywala na pięć oczek (28-23). Radość z prowadzenia nie trwała długo, gdyż na niespełna pięć minut przed końcem połowy to gospodarze wysforowali się na minimalne, jednopunktowe prowadzenie (31-30). Podobnie jednak jak w pierwszej odsłonie, również i tym razem końcówka padła łupem kutnian. Punkty do swojego dorobku dopisał Sobczak oraz Majewski i do szatni Lwy schodziły, prowadząc 44-39.
Po zmianie stron gra mocno się wyrównała, a wynik niemal cały czas oscylował na granicy remisu. W połowie odsłony w nieco lepszej sytuacji były Lwy, które po trójce Czyżnielewskiego zdołały odskoczyć na cztery oczka (51-47). Przewaga utrzymała się do końca kwarty i do decydującej o zwycięstwie odsłony Polfarmex przystępował z czteropunktową zaliczką, prowadząc 61-55.
W czwartej kwarcie kutnianie długo utrzymywali bezpieczny dystans. Sytuacja skomplikowała się niestety w końcówce spotkania, kiedy gospodarze zbliżyli się do Lwów na dystans zaledwie punktu (69-68). Wojnę nerwów lepiej wytrzymali kutnianie, którzy ostatecznie po czterdziestu minutach spotkania okazali się lepsi od poznaniaków, wygrywając 73-70.
Biofarm Poznań - Polfarmex Kutno 70-73 (21-22, 18-22, 16-17, 15-12)
Biofarm: Kupisz 20 (11 zb.), Lewandowski 7, Tomaszewski 0, Czyż 12, Smorawiński 17, Gruszczyński 4, Rostalski 0, Samsonowicz 10
Polfarmex: Marek 19, Pawlak 3, Sobczak 13, Majewski 10, Nowicki 4, Matyszkiewicz 2, Wieczorek 9, Obarek 2, Czyżnielewski 11.