Pierwszy krok w kierunku utrzymania zrobiony

Pierwszy krok w kierunku utrzymania zrobiony - Zdjęcie główne

SportW pierwszym spotkaniu rundy play-out koszykarze Polfarmexu pokonali AZS AGH Kraków 86-74. Najlepszym strzelcem kutnian został Bartosz Majewski, który zapisał na swoim koncie 17 punktów.

Od pierwszej akcji spotkania koszykarze obu drużyn szli "łeb w łeb". Minimalna przewaga utrzymywała się co prawda po stronie gości, ale koszykarze z Krakowa cały czas czuli oddech Lwów na swoich plecach. W połowie odsłony tablica wyświetlała wynik remisowy (8-8). Role odwróciły się jednak w drugiej części kwarty. Koszykarze Polfarmexu złapali bowiem właściwy rytm, który utrzymali do końca odsłony, wygranej 22-20.
W drugiej kwarcie Lwy wrzuciły drugi bieg i po niespełna trzech minutach zbudowały sobie dziesięciopunktową przewagę (33-23). Ta utrzymywała się w kolejnych akcjach. Goście starali się nie tracić dystansu, ale skutecznie grający podopieczni Jarosława Krysiewicza uniemożliwiali im skuteczną pogoń. Na dwie minuty przed zakończeniem połowy po celnym rzucie Sobczaka Farmaceuci odskoczyli na 12 oczek (40-28), a w decydujących fragmentach dołożyli jeszcze cztery oczka i do szatni schodzili przy wyniku 44-30 na ich korzyść.
Po zmianie stron niewiele zmieniło się w obrazie gry. Inicjatywa wciąż leżała po stronie Lwów, które utrzymywały dwucyfrowe prowadzenie. Gościom udało się przełamać tę granicę po ponad trzech minutach, kiedy z dystansu nie pomylił się Włodarczyk (35-44). Odpowiedź Polfarmexu była jednak natychmiastowa i po chwili kutnianie prowadzili 54-40. W końcówce AZS odrobił co prawda kilka oczek, ale do decydującej kwarty przystępował z ośmiopunktową stratą, przegrywając 55-68.
Krakowianie nie złożyli broni i uparcie dążyli do odwrócenia niekorzystnego dla siebie wyniku. Przewaga topniała w oczach i im bliżej było końcowej syreny tym goście naciskali coraz bardziej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania AZS, po trafieniu Deji, zmniejszył stratę do zaledwie dwóch oczek (71-69). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni Jarosława Krysiewicza, którzy ostatecznie zwyciężyli w pierwszym meczu fazy play-out 86-74.

Polfarmex Kutno - AZS AGH Kraków 86-74 (22-20, 22-10, 19-25, 23-19)
Polfarmex: Marek 5, Pawlak 6, Sobczak 16, Majewski 17, Czyżnielewski 12, Fiszer 0, Żmudzki 10, Obarek 5, Nowicki 0, Gospodarek 6, Andrzejewski 9
AZS: Włodarczyk 15, Borówka 6, Koperski 12, Podworski 8, Zych 0, Jakubek 3, Deja 7, Czerwonka 8, Mamcarzyk 15, Wasyl 0, Kędel 0.