Porażka w Krakowie

Porażka w Krakowie - Zdjęcie główne

SportNie udało się koszykarzom kutnowskiego Polfarmexu zakończyć serii play-out w trzech spotkaniach. W dzisiejszym meczu podopieczni Jarosława Krysiewicza musieli bowiem uznać wyższość AZS AGH Kraków, przegrywając 82-86.

Początek spotkania padł łupem gospodarzy, którzy po trafieniach Dei prowadzili 4-0. Kutnianie odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, zdobywając jedenaście kolejnych punktów i na sześć minut przed zakończeniem kwarty to oni prowadzili 11-4. Wypracowana przewaga utrzymywała się w kolejnych akcjach. Z czasem gospodarze odrobili większość strat i na 2:45 minuty przed przerwą przegrywali zaledwie 15-18. W decydujących momentach odsłony prym wiodły jednak Lwy, które ostatecznie po dziesięciu minutach schodziły na przerwę prowadząc 26-22.
Druga kwarta rozpoczęła się dla Polfarmexu znakomicie. Pięć oczek dopisał bowiem do swojego konta Obarek. Trójkę dołożył Gospodarek i kutnianie prowadzili różnicą dwunastu oczek (34-22). Niestety wraz z upływającym czasem przewaga kutnian topniała w oczach. Krakowianie, wykorzystując zadyszkę podopiecznych Jarosława Krysiewicza zbliżyli się na dystans zaledwie trzech punktów (34-37). W decydującej akcji połowy ręka nie zadrżała jednak Januaremu Sobczakowi, który ustalił wynik na 44-42 na korzyść Lwów.
Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat i po rzutach Czerwonki oraz Włodarczyka to oni mogli cieszyć się z prowadzenia 47-44. Rozpędzony AZS nie zwolnił tempa również w kolejnych akcjach, powiększając swoją przewagę. W połowie odsłony, po trafieniu Borówki, krakowianie prowadzili 57-50. Pomimo pogoni Lwów wypracowana zaliczka utrzymała się do końca odsłony, po której gospodarze prowadzili 65-61.
W czwartej kwarcie kutnianie musieli gonić wynik. Gospodarze długo utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. To udało się przełamać dopiero w drugiej części odsłony, kiedy po trójce Pawlaka i celnym osobistym Sobczaka Lwy odrobiły większość strat (75-77). W końcówce inicjatywa należała jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 86-82.

AZS AGH Kraków - Polfarmex Kutno 86-82 (22-26, 20-18, 23-17, 21-21)
AZS: Włodarczyk 10, Deja 8, Borówka 2, Mamcarczyk 2, Wasyl 17, Jakubek 3, Czerwonka 20, Podworski 7, Zych 8, Kędel 3, Dyrda 6.
Polfarmex: Marek 11, Pawlak 18, Sobczak 13, Majewski 16, Czyżnielewski 7, Fiszer 2, Żmudzki 0, Obarek 5, Nowicki 0, Gospodarek 10, Andrzejewski 0.