Przełamanie z WKK

Przełamanie z WKK - Zdjęcie główne

SportPo serii trzech porażek karta odwróciła się na stronę Polfarmexu. Podopieczni Jarosława Krysiewicza pokonali we własnej hali WKK Wrocław 82-69. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Michał Marek, który zapisał na swoim koncie 23 punkty.

Początek spotkania padł łupem Lwów, które po niespełna trzech minutach prowadziły 12-6. Kilkupunktowa przewaga Polfarmexu utrzymywała się w kolejnych akcjach, jednak wraz z upływem czasu ich przewaga malała. Na 2:47 minuty przed zakończeniem odsłony goście, po celnym trafieniu Malona z półdystansu doprowadzili do remisu po 17, a kilka chwil później odskoczyli Lwom na dystans czterech oczek (21-17). Końcowe fragmenty odsłony padły już jednak łupem podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy na pierwszą przerwę schodzili prowadząc 24-21.

Od pierwszej minuty drugiej odsłony wrocławianie starali się gonić wynik. Sztuka ta udała się przyjezdnym na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, kiedy po trójce Koelnera tablica wyświetliła wynik 30-30. Kutnianie nie pozwolili jednak rywalom na zbudowanie własnej przewagi i pomimo walki punkt za punkt do szatni to oni schodzili w lepszych nastrojach, prowadząc minimalnie 39-38.

Po zmianie stron Lwy ruszyły ostro do przodu. Kutnianie raz za razem kończyli swoje akcje celnymi rzutami i po czterech minutach oraz celnych osobistych Marka ich przewaga urosła do jedenastu oczek (51-40). Z czasem wrocławianie odrobili co prawda część start, ale dobra postawa defensywna Lwów uniemożliwiała im skuteczną, a co z tym idzie efektywną pogoń (57-50). Do decydującej kwarty zespoły przestępowały przy wyniku 63-55 na korzyść Polfarmexu.

W ostatnich dziesięciu minutach kutnianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, utrzymując dwucyfrową przewagę .Ostatecznie Lwy zwyciężyły 82-69, przełamując tym samym pasmo porażek.

Polfarmex Kutno - WKK Wrocław 82-69 (24-21, 15-17, 24-17, 19-14)

Polfarmex: Marek 23, Pawlak 5, Sobczak 7, Majewski 12, Czyżnielewski 6, Matyszkiewicz 2, Wieczorek 3, Obarek 5, Nowicki 7, Gospodarek 12

WKK: Ciechociński 9, Rutkowski 6, Koelner 19, Patoka 10, Jędrzejewski 18, Fiedukiewicz 0, Matusiak 0, Pieloch 3, Kroczak 0, Malona 4.