Reklama

Stal Kutno zdecydowanym liderem ekstraligi baseballu

Opublikowano:
Autor:

Stal Kutno zdecydowanym liderem ekstraligi baseballu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W dniu 26 maja na boisku baseballowym w Osielsku drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania w ramach ekstraligi baseballu sezonu 2019.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Kutna (9:5). Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Smakowskiego pewnie wygrała to 9-zmianowe spotkanie. Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje bardzo dobra postawa miotaczy Jakuba Nadolskiego i Phila Richmonda oraz dobra gra w ataku i obronie całego zespołu z Kutna.

Drugie spotkanie zakończyło się wynikiem (5:3) dla „Dębów” z Osielska. Zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu, panowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Warto też wspomnieć, iż drużyna z Osielska pozyskała w tym sezonie aż 4 zagranicznych zawodników. Tym samym „Dęby” stały się bardzo poważnym konkurentem „Stali” do walki o tytuł Mistrza Polski w tym sezonie i aktualnie zajmują 2 pozycję w tabeli.

Miotaczami kutnowskiej ekipy w drugim meczu byli Jakub i Artur Wojtczak. Dzięki 13 wygranej w Osielsku, baseballiści z Kutna zajmują aktualnie 1 miejsce w tabeli Extraligi baseballu seniorów zaliczając bilans 13 wygranych i 3 porażek. Do zakończenia 2 rundy zasadniczej pozostały jeszcze 4 spotkania.

Drużyna MKS „Stal” BIS Kutno: Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Mateusz Serafin, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Jakub Nadolski, Dominik Gajdziński, Kacper Cichowski, Damian Tuzikowski, Phil Richmond, Łukasz Domżał, Gracjan Bielecki, Robert Matecki, Bartłomiej Kopański oraz Tobiasz Światłowski. Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski a kierownikiem zespołu Rafał Gajdziński.

W następnych spotkaniach 2 czerwca (niedziela) o godzinie 12.00 baseballiści z Kutna stoczą pojedynek z drużyną „Gepardów” Żory na Centrum Małej Ligi Baseballu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE