Sukcesy kutnowskich zawodników na Mistrzostwach Polski Północnej w kickboxingu

Opublikowano: Aktualizacja:

Sukcesy kutnowskich zawodników na Mistrzostwach Polski Północnej w kickboxingu - Zdjęcie główne
Zobacz
9
zdjęć

Sport21 września w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej w kickboxingu, które zgromadziły 298 zawodników z całego kraju. Wśród nich znalazły się reprezentacje Młodzieżowego Domu Kultury oraz Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex z Kutna, które zdobyły wiele medali, potwierdzając rosnącą popularność tego sportu w regionie oraz wyjątkowe umiejętności swoich zawodników. Trenerzy zaznaczają, że sukcesy na turnieju to ważny krok w kierunku nadchodzącego sezonu.

Sukces zawodników z Kutna

Dnia 21 września 2024 roku w malowniczych Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej w kickboxingu. Turniej przyciągnął szerokie grono zawodników z różnych zakątków kraju, w tym również reprezentantów Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie oraz Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.

Wzięło w nim udział 298 zawodników z 49 klubów, co świadczyło o rosnącej popularności tej dyscypliny sportowej w Polsce. Zawodnicy z Kutna zaprezentowali się znakomicie, zdobywając wiele cennych medali i doświadczeń, które będą miały kluczowe znaczenie w ich przyszłej karierze sportowej.

Oto wyniki naszych reprezentantów:

• Kacper Szatkowski: w kategorii kick light junior -84kg zdobył 1 miejsce oraz 3 miejsce w light contact junior -84kg.
  • Amelia Piwińska: w kategorii kadet starszy kick light -50kg zajęła 1 miejsce.
  • Antonina Wojtczak: w kategorii kadet młodszy kick light -46kg zajęła 2 miejsce.
  • Julia Kopczyńska: w kategorii kadet starszy light contact +65kg zdobyła 1 miejsce.
  • Marcel Kwiatkowski w kategorii kadet starszy kick light -52kg zajął 2 miejsce.
  • Jakub Majtczak: w kategorii low kick -81kg junior młodszy zajął 3 miejsce.
  • Piotr Szymczak: w kategorii low kick -86kg junior starszy zdobył 3 miejsce.
  • Kacper Cichoński: w kick light junior -74kg zajął 3 miejsce.
  • Marcel Cichoński: w kategorii kadet młodszy kick light -37kg uplasował się na 5-7 miejscu.

Trener Aleksander Grabowski podkreślił, że turniej ten stanowił jeden z etapów przygotowań do sezonu zasadniczego w 2025 roku.

- Zawodnicy stoczyli zacięte walki, co przyniosło wiele cennych doświadczeń. Wiemy, nad czym jeszcze musimy intensywnie pracować. - dodał.

Wsparcie, jakie otrzymali zawodnicy w trakcie tej rywalizacji, nie byłoby możliwe bez Rady Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie oraz Starostwa Powiatowego w Kutnie, za co podziękował trener Mariusz Konwerski.

Z całego serca gratulujemy zawodnikom oraz trenerom osiągniętych sukcesów i życzymy dalszych triumfów w nadchodzących zawodach!