Zacięty mecz w Słupsku

Zacięty mecz w Słupsku - Zdjęcie główne

SportSłupsk okazał się dla koszykarzy z Kutna niegościnny. Koszykarze z miasta róż musieli bowiem uznać wyższość miejscowych Czarnych, przegrywając 82-84. Najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów został Bartosz Majewski, który zapisał na swoim koncie 17 punktów.

Początek spotkania padł łupem gospodarzy, którzy po trzech minutach prowadzili 8-4. Wypracowana przewaga utrzymywała się w kolejnych akcjach i dopiero w końcówce odsłony kutnianom udało się doskoczyć do rywala na minimalny dystans. Na 1:16 minuty przed zakończeniem kwarty, po trójce Gospodarka Polfarmex przegrywał różnicą zaledwie jednego oczka (19-20). Taki stan rzeczy utrzymał się do końca odsłony, po której Lwy przegrywały 21-22.
Druga kwarta była kontynuacją wyrównanej gry. Wynik niemal cały czas oscylował na granicy remisu, a prowadzenie zmieniało się raz za razem. W połowie odsłony w minimalnie lepszej sytuacji byli gospodarze, którzy prowadzili 33-32, ale kilka chwil później, dzięki punktom zdobytym z linii przez Matyszkiewicza to kutnianie odskoczyli na jedno oczko 37-36. Po dwudziestu minutach tablica wyświetlała jednak wynik remisowy, po 39.
Po zmianie stron niewiele zmieniło się w obrazie gry. Różnica punktowa pomiędzy obiema drużynami wciąż była minimalna. Sytuacja na parkiecie zmieniła się dopiero w ostatnich minutach. Kutnianie wrzucili drugi bieg i wykorzystując zadyszkę gospodarzy odskoczyli od słupszczan na siedem oczek (60-53). W końcówce gospodarze odrobili co prawda kilka punktów, ale do decydującej o zwycięstwie kwarty przystępowali, przegrywając 58-64.
W czwartej odsłonie spotkanie nabrało rumieńców. Czarni w nieco ponad trzy minuty zniwelowali przewagę Lwów do zaledwie dwóch punktów (66-68) i walka o triumf rozgorzała na nowo. Odpowiedź kutnian była jednak szybka i dzięki skutecznym akcjom Majewskiego, Sobczaka oraz Czyżnielewskiego odskoczyli od rywala na osiem oczek (77-69). Niestety końowe fragmenty spotkania padły już łupem gospodarzy, którzy z nawiązką odrobili straty i ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa, pokonując Polfarmex 84-82.
Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno 84-82 (22-21, 17-18, 19-25, 26-18)
Czarni: Jakubiak 16, Cechniak 25, Kordalski 15, Pełka 7, Rduch 9, Wyszkowski 0, Wieczorek 8, Długosz 2, Powideł 0, Seweryn 2.
Polfarmex: Fiszer 5, Matyszkiewicz 4, Sobczak 15, Majewski 17, Andrzejewski 5, Pawlak 5, Żmudzki 11, Obarek 0, Czyżnielewski 8, Gospodarek 12.