[ZDJĘCIA] Duży sukces kutnowskich judoków

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Po przerwie w startach spowodowanej pandemią, judocy kutnowskiej sekcji UKS IPPON MDK zaliczyli bardzo udany start w silnie obsadzonym IX Ogólnopolskim Turnieju Judo w Tuliszkowie.

Na czterech matach rywalizowało aż 419 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Siedmioosobowa ekipa wywalczyła aż cztery medale (jeden złoty i trzy brązowe) i jedno miejsce punktowane.

Na najwyższym stopniu podium stanął Franek Pawłowski (U-16) rywalizujący w kategorii wagowej -50 kg. Stoczył cztery ciężkie walki, pokonując kolejno:

w I rundzie - Wojciecha Banduleta (Gwardia Warszawa); w II rundzie - Dawida Gertrycha (UKS 12 Leszno) przez ippon; w półfinale Krzysztofa Mikowskiego (Gwardia Białystok) - również przez ippon; wreszcie w finale, po dogrywce, Wiktora Grodzkiego (AZS Opole).

Jest to największy dotychczas sukces Franka, który w bardzo silnej konkurencji zwyciężył w rankingowym ogólnopolskim turnieju młodzików.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także inni zawodnicy: Michał Kaczmarek (U-12), Bartek Jędrzejczak (U-14, -55 kg) i Kuba Osowski (U-14, -60 kg), którzy wywalczyli brązowe medale.

Ponadto punktowane V miejsce zajęła startująca po raz pierwszy w grupie wiekowej U-16 Iga Kołaczyńska (-52 kg).

Nasze miasto reprezentowali także: Julian Ślepecki (U-14, 42 kg) i Nikodem Wacławski (U-14, 42 kg), którzy nie przeszli rund eliminacyjnych.

Podsumowując, występ naszych judoków należy uznać za duży sukces i życzyć im kolejnych zwycięstw w startach czekających ich w najbliższych tygodniach.