Reklama

[ZDJĘCIA] Świetna forma i grad rekordów UKS ''Dziewiątka''

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali, opóźniony sezon startowy na otwartym stadionie w sezonie 2020. Inauguracja odbyła się na dwóch frontach: w sobotę podczas mityngu na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim i w niedzielę na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

- Były to bardzo długo wyczekiwane starty, zarówno przez zawodników jak i całą kadrę trenerską. Wystąpiliśmy dużą, 15 osobową ekipą od kategorii wiekowej dziewczynki i chłopcy starsi (roczniki 2008-2007) do kategorii junior młodszy (roczniki 2003-2004). Bardzo dobrą formą na początku sezonu, gradem rekordów życiowych i najlepszych wyników, popisała się większość naszych zawodników – skomentował trener UKS Jacek Kudła.

Wynikami, które należą do najlepszych w kraju w swojej kategorii wiekowej mogą pochwalić się dziewczynka starsza Agnieszka Bryszewska i młodziczka Julia Tulińska.

Agnieszka uzyskała najlepszy wynik w skoku w dal na otwartym stadionie, skacząc na odległość 489 cm (rekord życiowy na hali - 509 cm). Jest to najlepszy wynik w kraju w tej kategorii wiekowej w sezonie 2020. Biegała jeszcze na 100 m w czasie 14,11 s.

Julia poprawiła rekord życiowy na 80 m ppł., uzyskując w eliminacjach 12,80 s. W finale pobiegła jeszcze szybciej (12,34 s), ale niestety bieg odbywał się przy wietrze przekraczającym dozwolone 2 ,0 . m/s. Julka startowała jeszcze z powodzeniem w konkursie pchnięcia kulą, gdzie pchając kulą 3 kg poprawiła wynikiem 9,66 m swój rekord życiowy.

- Bardzo mocne wyniki obydwu naszych młodych zawodniczek. Wymarzone otwarcie sezonu. Teraz tylko stabilizacja formy i potwierdzenie wyników na imprezach mistrzowskich – powiedział Jacek Kudła.

Pozostałe wartościowe wyniki innych kutnowskich lekkoatletów;
- Weronika Wikińska (młodziczka) – 15,61 s w biegu na 80 m ppł.,
- Kacper Matusiak (młodzik) – 12,52 s w biegu na 100 m i 155 cm w skoku wzwyż,
- Michał Michalak (junior młodszy – 160 cm w skoku wzwyż,
- Sandra Gałaj (dziewczynka starsza) – 140 cm w skoku wzwyż,
- Julia Karasiewicz (dziewczynka starcza) – 135 cm w skoku wzwyż i 14,18 s w biegu na 100 m,
- Daniel Pawłowski (chłopiec starszy) – 145 cm w skoku wzwyż i 13,37 s w biegu na 100 m,
- Zuzanna Wiśniewska (dziewczynka starsza) – 14,11 s w biegu na 100 m,
- Hubert Kowalski (chłopiec starszy) – 140 cm w skoku wzwyż i 13,84 s w biegu na 100 m,
- Patrycja Czarnecka (młodziczka) – 14,79 s w biegu na 100 m,
- Alicja Cicherska (dziewczynka starsza) – 15,55 s w biegu na 100 m.

Nie wyszedł debiut w sezonie startowym naszym najlepszym kulomiotom, juniorom młodszym; Filipowi Górecznemu i Przemysławowi Gajewskiemu. Z dwunastu pchnięć jakie wykonali w konkursie tylko jedno, nieudane Przemka było zaliczone . Pozostałe pchnięcia, niektóre w granicach nowych rekordów życiowych były nie utrzymane w kole.

- Przed niektórymi zawodnikami, zwłaszcza starszymi jeszcze sporo pracy nad techniką. Ale pod wodzą młodych szkoleniowców Sebastiana Lipca, Marcina Kacprzaka i moją, na pewno wspólnie damy radę. Szkoda tylko, że w ostatniej konkurencji, w której startowała nasza ekipa, w biegu finałowym na 80 m ppł., nieprzyjemnej kontuzji ręki doznała Weronika Wikińska. Werka jesteśmy z Tobą. Szybka rehabilitacja i wracaj do treningów - podsumował trener Jacek Kudła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE