Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Podopieczni z Pieczy Zastępczej z Powiatu Kutnowskiego na spływie kajakowym. To pierwsza taka impreza w ramach programu „Rodzina od serca”

Opublikowano: wt, 3 sie 2021 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie, zorganizowało imprezę integracyjną pod hasłem „Razem miło spędzać czas" w ramach programu „Rodzina od serca". Pierwszym zrealizowanym w jego ramach wydarzeniem był ekscytujący spływ kajakowy.

Reklama

Spływ kajakowy odbył się w piątek 30 lipca, a uczestnicy biorący udział w imprezie mieli okazję podziwiać piękno ziemi łowickiej, obcować z przyrodą i miło spędzić czas na świeżym powietrzu nad rzeką Bzurą. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Motoryzacji w Nieborowie, gdzie w trzech halach namiotowych i na wolnym powietrzu udostępniono kilkaset eksponatów - w tym ponad setkę zabytkowych samochodów oraz około dwustu motocykli, motorowerów i skuterów. Kolekcję uzupełniają sprzęty domowe i warsztatowe z epoki PRL-u, rowery, zabawki, plakaty itp.

- Program „Rodzina od serca” współfinansowany jest ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego  w zakresie realizacji zadania publicznego „Działanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2021 roku " w ramach konkursu ogłoszonego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi – informuje Dorota Ćwirko-Godycka, dyrektor POW Tęcza w Kutnie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Do Kutna przyjadą specjalne busy z łódzkiego urzędu. Dla mieszkańców Kutna to szansa, żeby...

Głównymi celami programu są: promocja i upowszechnianie rodzicielstwa zastępczego poprzez kampanię informacyjną wśród społeczności powiatu kutnowskiego, działania edukacyjne, integracyjne oraz organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego - pikników, warsztatów, gier i zabaw integracyjnych.

„Rodzina od serca" składa się z dwóch bloków programowych, których oferta będzie dostępna dla społeczności powiatu kutnowskiego. BLOK I to „Działania edukacyjno-integracyjne lokalnego środowiska pieczy zastępczej”, a BLOK II „Upowszechnienie i promocja rodzinnej pieczy zastępczej" .

- Mamy nadzieję, że kolejne zadania zawarte w programie sprawią ich uczestnikom wiele radości i zadowolenia – podkreśla Ćwirko-Godycka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [ZDJĘCIA] Te schody będą się wyRóżniać! Zobaczcie, co zmieniło się w Parku Traugutta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE