Reklama

Reklama

1 listopada będą kwestować na kutnowskim cmentarzu. Na co przeznaczą zebrane pieniądze?

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 11:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po roku przerwy spowodowanej pandemią kwestowanie powraca na kutnowski cmentarz. Jak zawsze w Święto Zmarłych, pieniądze do puszek będą zbierać znane w Kutnie osoby. Na co zostaną przeznaczone zebrane środki? Sprawdzamy.

Reklama

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej poinformowało w mediach społecznościowych, że tegoroczna kwesta na kutnowskim cmentarzu parafialnym prowadzona będzie w dniach 31 października i 1 listopada w godzinach 9:00 – 15:00. 

Warto wspomnieć, że w 2019 roku kwestowali m.in. zastępcy prezydenta Kutna Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, senator Przemysław Błaszczyk, posłowie Paulina Matysiak, Tadeusz Woźniak i Tomasz Rzymkowski, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, a także starosta kutnowski Daniel Kowalik. 

Z zebranych w tym roku pieniędzy sfinansowany zostanie drugi etap prac renowacyjnych i konserwacyjnych przy Kaplicy Grobowej Rodziny Oyrzanowskich. Przypomnijmy, że także pierwsza część prac przy kaplicy była możliwa dzięki zbiórce w latach 2018/2019. 

- Prace konserwatorskie i restauratorskie przy Kaplicy Rodziny Oyrzanowskich  z 1901 roku na cmentarzu parafialnym w Kutnie prowadziła firma Gran-Bud Roboty Ogólnobudowlane Grażyny Sieradzon. […] Prace  prowadzone były w sposób bardzo ostrożny tak, aby nie doprowadzać do powstawania nowych uszkodzeń – informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. 

W galerii znajdziecie zdjęcia z pierwszego etapu prac renowacyjnych. Tymczasem pozostaje nam czekać na tegoroczną zbiórkę i oficjalne zakończenie remontu tej zabytkowej kaplicy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE