reklama
reklama

Ogromny sukces Fundacji Pro Aperte. Zajęła III miejsce w prestiżowym konkursie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia - W ciągłej pracy, realizacji projektów i różnorodnych działań tworzących przyjazną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych, w tym w spektrum autyzmu w naszym regionie, takie wyróżnienie pozwala na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na owoce naszego trudu – tak o wyróżnieniu w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 mówi prezes zarządu Fundacji Pro Aperte, Przemysław Saczuk.
reklama

Kutnowska fundacja Pro Aperte została laureatem IV edycji konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 Organizacja zajęła III miejsce w kategorii Najlepszy Pracodawca. 

Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie dla NGO i samorządów jest przyznawane podmiotom, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. W kategorii Najlepszy Pracodawca brano pod uwagę głównie to, czy istnieje udział pracowników w zarządzaniu organizacją, kondycję ekonomiczną podmiotu i jego działalność reintegracyjną. W Fundacji Pro Aperte prawie połowa z czterdziestu pracowników to tzw. osoby z obszaru wykluczenia zawodowego.

Certyfikaty w konkursie otrzymały aż 144 organizacje pozarządowe z całej Polski. Uroczystości odbyły się 27 października w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, gdzie nagrody wręczali szefowa ministerstwa Marlena Maląg i wiceminister Stanisław Szwed.

– Podmioty ekonomii społecznej przede wszystkim wychodzą naprzeciw człowiekowi. Z jednej strony biznes, rachunek ekonomiczny, ale z drugiej strony wyciągnięcie ręki do ludzi potrzebujących pomocy. Państwo staracie się to robić każdego dnia na jak najwyższym poziomie – podkreśliła w trakcie uroczystości Marlena Maląg.

Prezes zarządu fundacji podkreśla, że nagroda jest wynikiem pracy całego zespołu organizacji. 

- Nagroda potwierdza obraną strategię naszej organizacji wobec pracowników. Tworzymy przyjazną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych, nie tylko poprzez działania terapeutyczne, ale też u nas wewnątrz poprzez ich zatrudnianie i reintegrację zawodową – mówi Przemysław Saczuk.

Każdy pracownik fundacji otrzymuje pakiet szkoleń, coachingu, ma możliwość kreowania swojej ścieżki rozwojowej, wdrażania swoich pomysłów a nawet inicjowania kierunku działań całej organizacji.

- Trafiają do nas osoby społecznie wystraszone, z przykrymi doświadczeniami zawodowymi, mobingowane, a my im zapewniamy po prostu normalność – dodaje.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku organizacja została wyróżniona certyfikatem w III edycji konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 w kategoriach Najlepszy Pracodawca i Sukces Rynkowy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama