Reklama

Reklama

10-letni Marcel w Dzień Dziecka przeszedł udar mózgu. Ruszyła zbiórka na rehabilitację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację 10-latka z Kutna, który w Dzień Dziecka przeszedł udar mózgu. Obecnie chłopiec przebywa w jednym z łódzkich szpitali.

Reklama

Celem zbiórki jest zebranie funduszy na wszechstronną rehabilitację Marcela. Chłopiec ma 10 lat. Właśnie kończy trzecią klasę szkoły podstawowej. 

- Pierwszego czerwca 2021,w Dzień Dziecka, który miał być radosnym dniem, przeszedł niespodziewanie udar mózgu, w wyniku którego  istniało poważne zagrożenie życia. Porażona została jego prawa część ciała. Do tego dnia Marcel był wesołym, bystrym, wygadanym i wysportowanym chłopcem, grającym w piłkarskim klubie sportowym – mówią jego bliscy.

Marcel uwielbia sport, zwłaszcza piłkę nożną, jazdę na rowerze, pływanie. Ma kochających rodziców i młodsza siostrę Łucję.

- Nasz cel to zebranie funduszy na wszechstronną rehabilitację Marcela, aby jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Czeka go jednak długa droga i ogromny wysiłek. Konieczne są zajęcia z fizjoterapeutą, neurologopedą, psychologiem. Chcemy również zapewnić Marcelowi udział w profesjonalnych turnusach rehabilitacyjnych, oraz zakupić podstawowy sprzęt rehabilitacyjny. Marcel marzy o powrocie do gry w piłkę. Teraz jednak najpierw musi na nowo nauczyć się stać, chodzić, biegać, ruszać ręką. Pomóż mu wygrać jego własny mecz – apeluje rodzina Marcela.

Marcel jest aktualnie na oddziale neurologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zaczął już swoją pierwszą w życiu rehabilitację. Prawa ręka jest na ten moment prawie całkowicie sparaliżowana, ponadto występuje niedowład prawej nogi i porażenie nerwu twarzowego prawej strony buzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy