Reklama

Reklama

Zapowiadają się spore zmiany w numerach alarmowych. Co to oznacza dla kutnian?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zapowiadają się spore zmiany w numerach alarmowych. Co to oznacza dla kutnian? - Zdjęcie główne

112 przejmuje numer alarmowy 998. Co to oznacza dla kutnian? | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie informuje, że już od początku września na terenie województwa łódzkiego rozpocznie się proces przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi (CPR). W naszym powiecie takie przełączenie nastąpi 2 września br. Co to oznacza dla mieszkańców?

Reklama

- Numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej – informuje mł. bryg.  Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie. 

Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatora numeru alarmowego w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Usprawni to zatem cały proces komunikacji w przypadku zgłaszania różnych zdarzeń. 

Obsługa numeru alarmowego przez operatora w CPR pozwala także wyeliminować zgłoszenia niezasadne lub fałszywe. 

- Dyżurni operacyjni PSP będą otrzymywali od operatorów z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, które rzeczywiście dotyczą zagrożenia życia, zdrowia, mienia, bezpieczeństwa czy środowiska – dodaje oficer prasowy KP PSP w Kutnie. 

Kolejnym efektem przełączenia numeru alarmowego 998 do CPR będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.

Harmonogram przełączania numerów alarmowych 998 obsługiwanych dotychczas przez komendy powiatowe/miejskie PSP do CPR dostępny jest TUTAJ. Przypomnijmy, ze powiat kutnowski zostanie przełączony w dniu 2 września 2021 r. Cała operacja będzie identyczna, jak ta przeprowadzana w latach 2017-2018, związana z przełączaniem policyjnego numeru alarmowego 997 do CPR.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE