Reklama

Reklama

Ciężka przeprawa lekkiej piechoty. Terytorialsi przeszli kolejne szkolenie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 23 sierpnia 2021 11:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwające wakacje nie dla wszystkich oznaczają czas wypoczynku. W miniony weekend 150 żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym terytorialsi z Kutna, szkoliło się nad Zalewem Sulejowskim.

Reklama

Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty w ramach szkolenia rotacyjnego realizowali przeprawę wodną przez Zalew Sulejowski. Na drugi brzeg na łodziach i pontonach przerzucona została kompania lekkiej piechoty wraz z elementami logistycznymi – sprzętem, bronią, racjami żywnościowymi. W drugim etapie ćwiczeń żołnierze mieli za zadanie wykonać szereg zadań taktycznych, m. in. marsz ubezpieczony i tzw. bytowanie w terenie leśnym.

- Podczas tego szkolenia duży nacisk był na stronę praktyczną. Ćwiczyliśmy wchodzenie na łódź desantową i ponton. Uczyliśmy się jak się asekurować i jak umocować sprzęt w czasie przeprawy wodnej – opowiada szer. Maciej Daniłowicz z 91blp w Zgierzu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dziesiątki motocyklistów pod Kutnem! Przyjechali tutaj w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Przeprawę zabezpieczała Straż Pożarna z Piotrkowa Trybunalskiego.  

Zakończenie wakacji również zapowiada się intensywnie dla łódzkich terytorialsów. 

27 sierpnia rozpoczyna się kolejne szkolenie podstawowe dla nowych ochotników. A już 30 sierpnia terytorialsi rozpoczynają szkolenie poligonowe w Toruniu, które raz w roku musi odbyć każdy żołnierz pełniący terytorialną służbę wojskową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)