reklama

1200 ton żeliwa na miesiąc

Opublikowano:
Autor:

1200 ton żeliwa na miesiąc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaBlisko 300 pracowników plus praca na cztery zmiany. Jaki efekt? Odlewy, które zna nie tylko cała Polska, ale również Europa. Kutnowska odlewnia, która działa od 40 lat, mimo własnościowych perturbacji ma się dobrze i zapowiada kolejne inwestycje.Kutnowska odlewnia to kawał historii naszego miasta. W zakładzie pracowały pokolenia. W świadomości wielu mieszkańców firma po prostu zniknęła. Tymczasem od roku jej właścicielem jest Luma Investment Company.

– Przejęliśmy rok temu przed- siębiorstwo od Pietrzak Holding. Wymagało ono sporego doinwestowania. Poprzedni właściciel ogłosił upadłość – mówi Wojciech Derda, prezes spółki Odlewnia Kutno. – Inwestujemy w rozwój odlewni. Spółka wprowadza innowacyjne technologie produkcji, zdobywa nowe rynki zbytu i sukcesywnie poprawia wyniki finansowe. W maju uruchomiliśmy nową linię formierską. Przed nami zakup nowych maszyn i urządzeń. Inwestujemy nie tylko w modernizację zakładu ale również w naszych pracowników. Zwiększamy też zatrudnienie, cały czas szukamy fachowców. Nic więc dziwnego, że jeden z inżynierów przeniósł się do Kutna z... Estonii.

– Można powiedzieć, że skupiamy specjalistów z całej Polski i nie tylko. Nasz technolog to Polak, który zdobywał również doświadczenie na Północy Europy – dodaje W. Derda.

Wydawać by się mogło, że praca w odlewni to typowo męski fach. W kutnowskim zakładzie pracuje 286 osób, w tym 25 pań. Jedna z nich na hali produkcyjnej. Elżbieta Walburg to suwnicowa.

– Na suwnicy czuję się jak ryba w wodzie – mówi kobieta.

Fakt ten nie dziwi, bo od 30 lat pracuje w tym fachu. Bardzo lubi swoją pracę. Młodzi pracownicy traktują ją trochę jak matkę. Pani Ela docenia rodzinną atmosferę między pracownikami. Podkreśla, że w firmie można po- rozmawiać praktycznie z każdym, bez względu na to, czy ktoś jest zwykłym pracownikiem produkcji czy kierownikiem.

Odlewnia Kutno dostarcza odlewy do wielu branż – motoryzacyjnej, rolniczej, wodno-kanalizacyjnej. Jej produkty znane są nie tylko w Polsce, ale w Europie.

– Jesteśmy jedną z większych odlewni w Polsce. Warto sobie uświadomić, że nasze odlewy znajdują się w kanalizacji, windach, samochodach czy meblach. Produkujemy m.in. podstawki do mebli Ikei – wyjaśnia prezes.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo