Reklama

Reklama

17-letnia matka z zarzutem zabójstwa. Nie przyznała się do winy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

17-letnia matka z zarzutem zabójstwa. Nie przyznała się do winy - Zdjęcie główne

Mieszkanka powiatu kutnowskiego usłyszała zarzut zabójstwa | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj media kutnowskiego, wojewódzkie i ogólnopolskie obiegła informacja o znalezieniu zwłok nowonarodzonego chłopca w jednej z miejscowości w gminie Nowe Ostrowy. W związku z tą sprawą zatrzymano matkę noworodka. Dziś 17-letnia dziewczyna z powiatu kutnowskiego usłyszała zarzut zabójstwa.

Reklama

Dziś przed południem zakończyło się przesłuchanie 17-latki, którą prokuratura podejrzewa o zabójstwo

- 17-latka w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. W związku z zatrzymaniem dozorują ją funkcjonariusze policji. W ocenie lekarzy istniała możliwość dokonania z jej udziałem czynności procesowych, dlatego prokurator przesłuchał ją dzisiaj w charakterze podejrzanej – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Łodzi.

Prokurator ogłosił nastolatce zarzut dotyczący zbrodni zabójstwa. Ponieważ w chwili zdarzenia dziewczyna nie miała ukończonych 18 lat maksymalnie grozi jej 25 lat więzienia. W trakcie dzisiejszego przesłuchania nastolatka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

- W naszej ocenie materiał dowodowy, który został zgromadzony w pełni uzasadnia przedstawienie tak surowych zarzutów. Z ustaleń dotychczas poczynionych wynika, że dziewczyna ukrywała ciążę przed najbliższym otoczeniem, nie korzystała z pomocy lekarskiej, co może wskazywać na działanie z góry powziętym zamiarem – mówi K. Kopania.

Rzecznik prokuratury dodaje, że po przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok wiadomo, że chłopiec urodził się żywy, a przyczyną śmierci najprawdopodobniej był bardzo rozległy uraz czaszkowo-mózgowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE