Reklama

2 miliony dla kutnowskich szkół

Opublikowano:
Autor:

2 miliony dla kutnowskich szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Cyfrowy Pitagoras" to nazwa projektu, który otrzyma blisko 2 miliony złotych dofinansowania z funduszy unijnych. To aż 93% wartości całego przedsięwzięcia. Skorzysta na nim 5 szkół z naszego miasta - SP nr 1, SP nr 4, SP nr 6, Sp nr 9 i Gimnazjum nr 3.

Głównym celem projektu jest poprawa warunków do wykonywania przez ww. szkoły zadań na rzecz kształcenia i rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw i umiejętności, takich jak kreatywność, innowacyjność czy umiejetność pracy w zespole.

- Chcemy to osiągnąć poprzez doskonalenie umiejętności i kompetencji 125 nauczycieli, wyposażenie 5 szkół w nowoczesne narzędzia i pomoce TIK, narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych oraz organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla 640 uczniów - informuje Jarosław Kotliński, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kutno, odpowiedzialny za projekt.

Projekt będzie realizowany w terminie od 1 lutego 2017 r. do 31 stycznia 2019 r. i dotyczył szkół, które w minionym roku uzyskały co najmniej w jednej części egzaminu lub sprawdzianu poniżej średniej województwa.

Całość projektu opiewa na kwotę 1 886 307, 50 zł - dofinansowanie: 1 754 266,97 zł, wkład własny: 132 041,53 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE