Reklama

Reklama

20 lat "Kruków" Augustów

Opublikowano: czw, 21 maj 2015 08:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 15 - 17 maja 2015r. młodzi kutnowscy adepci baseballu brali udział w turnieju z okazji obchodów 20 lecia istnienia klubu UBKS „Kruki” Augustów. Na zaproszenie naszych przyjaciół odpowiedzieli rodzice zrzeszeni w Kutnowskim Stowarzyszeniu Sympatyków Baseballu „Wspieramy Nasze Dzieci”. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowym rodziców, którzy byli sponsorami pobyt dzieciaków z Kutnowskiej Małej Ligi Baseballu oraz Zarządowi i członkom KSSB „ Wspierajmy Nasze Dzieci”. Stowarzyszenie zapewniło fachową organizację wyjazdu oraz kadrę wychowawców i trenerów.

Reklama

Podczas trzydniowego pobytu młodzi baseballiści nie mogli narzekać na brak atrakcji zarówno sportowych jak i kulturalnych. Zaraz po przybyciu na miejsce ekipa z Kutna została zakwaterowana w Bursie Międzyszkolnej Zespołu Placówek Młodzieżowych, tuż obok kompleksu boisk sportowych.

Pierwszego dnia zawodnicy z Kutna o godzinie 15.30 wzięli udział w ceremonii otwarcia obchodów dwudziestolecia klubu UBKS „Kruki” Augustów, która odbyła się w samym centrum miasta na malowniczym rynku, tuż pod pomnikiem Zygmunta Augusta. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, działacze klubowi, zawodnicy oraz ich rodziny i zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych klubów baseballowych z Wilna, Uteny, Brześcia, Rybnika, Kutna, Działdowa. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem Państwa Bożeny i Lecha Borysów, którzy zakładali ten klub i przez 20 lat byli jego sercem i duszą. Podczas uroczystości Pani Prezes uhonorowała działaczy sportowych, sponsorów, rodziców, przyjaciół, którzy w sposób szczególny wspierali rozwój baseballu w Augustowie i tworzyli historię „Kruków”. Jednym z nich był Pan Andrzej Pietrzak z Kutna, trener, działacz sportowy, który od samego początku nawiązał przyjaźń z działaczami Augustowskiego klubu i w dowód wdzięczności otrzymał statuetkę za pomoc, życzliwość i zrozumienie.

Następnym punktem programu jaki przygotowali organizatorzy tego dnia był rejs przepięknym statkiem pasażerskim po rzece Netta oraz Augustowskich jeziorach „Szlakiem Papiewskim” Jana Pawła II, który odwiedził te miejsca 9 czerwca 1999 r. Trasa wiedzie przez śluzy Przewięź, Swoboda do Gorczycy, gdzie kończy się Szlak Papieski. Podczas wycieczki pasażerowie uczestniczyli w śluzowaniu, zobaczyli Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej - gdzie Papież modlił się w kaplicy - i pomnik Jana Pawła II usytuowany nad brzegiem jeziora Studzieniczne, ze słynnymi słowami „Byłem tu wiele razy, ale jako Papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Dzień drugi (sobota) upłynął pod znakiem rywalizacji sportowej. W turnieju wystartowało siedem drużyn w kategorii 12 lat i młodsi, które rozegrały 21 jeden meczy w systemie każdy z każdym. Do rywalizacji przystąpiły:

1.UBKS „Kruki” Augustów

2.KS Silesia Rybnik

3.UKS „Yankees” Działdowo

4.KSSB Kutno

5.Vetra Utena – Litwa

6.Radviliskio Wilno – Litwa

7.Zubrs Brest – Białoruś

Na murawę boisk wybiegli mali baseballiści z wielkim sercem do walki. Najmłodszy z uczestników miał sześć lat. Wszystkie mecze toczyły się w zasadzie fair play, nie wynik był najważniejszy ale atmosfera przyjaźni, szacunku i dobra zabawa. Organizator nie prowadził klasyfikacji, nad prawidłowością przebiegu każdego meczu czuwała grupa sędziów złożona z juniorów Augustowa i Kutna.

Na koniec dnia o godzinie 19.00 odbył się „ Bal na dworze u króla Zygmunta”, na uczestników czekała wspaniała kolejna atrakcja w postaci kolacji w plenerze przygotowanej przez rodziców zawodników z drużyny „Kruków”. Każdy z uczestników otrzymał symboliczną królewską koronę a stoły uginały się pod obfitością królewskiego jadła Przy blasku ognisk, zapachu pieczonej kiełbaski oraz przepysznych ciastach i innych smakołykach zawiązywały się nowe przyjaźnie i znajomości. Zabawa była wspaniała, jednym słowem integracja w pełni.

Drugi dzień rozpoczęliśmy o godzinie 8.30, ponownie na boisko wybiegły drużyny aby kontynuować rozgrywki w ramach turnieju z okazji 20 - lecia klubu z Augustowa. Po meczach dzieci rozegrali swój mecz dorośli. Mecz historyczny, bo w szranki stanęły drużyny augustowskich radnych kontra rodzice augustowskich baseballistów. Młodzi samorządowcy z czynnym udziałem burmistrza uświetnili uroczystość obchodów i spróbowali poznać tajniki baseballu podczas gry. Było sporo emocji, świetnej zabawy i miłych wrażeń.

Po meczu nastąpiła ceremonia zakończenia turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wiesława Jerucia. Wszystkie zajęły I miejsce bo takie było założenie. Należy podkreślić że jedynie drużyna z Kutna nie przegrała żadnego meczu. Nie zabrakło też okolicznościowych medali i innych przygotowanych na tę uroczystość gadżetów. Zawodnicy mieli zaszczyt odbierać je z rąk marszałka Bogdana Dyjuka i burmistrza miasta Wojciecha Walulika. Podczas tych obchodów Augustów odwiedzili również inni znamienici goście w osobach: prezesa Polskiego Związku Baseballu i Softballu Ryszarda Chromika, wiceprezesa związku Jana Zbaraża, panią dyrektor biura Jolantę Mielczarek, trenera reprezentacji Polski Kadetów Andrzeja Pietrzaka i zaprzyjaźnionych trenerów, z którymi klub współpracuje od lat.

W obecności dostojnych gości prezes klubu Bożena Borys i trener Lech Borys odznaczeni zostali srebrną odznaką za zasługi dla sportu nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata. Były też kwiaty od radnych miejskich i rodziców.

Był to czas fajnej rywalizacji połączonej odrobiną wypoczynku i relaksu. Pobyt u przyjaciół z Augustowa był niezwykle udany, dzieciaki poza aspektem sportowym poznali jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, nawiązali nowe kontakty z rówieśnikami z Polski i zagranicy, poznali część kultury i historii tamtego regionu oraz spędzili bardzo miło i przyjemnie piękny majowy weekend.

Serdecznie dziękujemy Państwu Bożenie i Leszkowi Borys, którzy od 20 lat promują baseball w Augustowie i szkolą kolejnych adeptów tej dyscypliny, za zaproszenie i przyjęcie jakie nam zgotowali razem z rodzicami zawodników. Mamy nadzieję na kolejne kontakty naszych klubów w przyszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)