Reklama

Reklama

20 tirów z pomocą dla uchodźców w naszym regionie. Dotarły już pierwsze transporty [FOTO]

Opublikowano: śr, 16 mar 2022 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do województwa łódzkiego trafi 20 tirów z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Niewykluczone, że z takiego wsparcia skorzystają także ci Ukraińcy, którzy schronienie znaleźli na terenie powiatu kutnowskiego.

Reklama

Samorząd Województwa Łódzkiego nawiązał współpracę z organizacją Polish Integration Support Centre. 14 marca dojechały trzy pierwsze tiry ze wsparciem dla uchodźców, będące owocem tej kooperacji. Łącznie przyjedzie ich 20. 

- Chcemy pomagać uchodźcom, którzy już się znaleźli na terenie naszego województwa. Czujemy się odpowiedzialni za koordynowanie pomocy. Sytuacja ostatnich dni wymusza od nas konieczność szybkiego i skutecznego działania. Dlatego, w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego, nawiązałem kontakt z organizacją w Londynie. W efekcie tej współpracy uzyskamy pomoc rzeczową. Na pokładzie ciężarówek znajduje się 500 ton przedmiotów najbardziej potrzebnych, między innymi:  koce, śpiwory, chemia, zabawki – poinformował wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba.

Dostarczone środki będą dystrybuowane zarówno przez samorząd województwa, jak i przez organizacje działające na tym terenie. Cały transport ma dotrzeć do końca tygodnia.

- Produkty trafią do uchodźców przebywających w naszym regionie, przygotowany zostanie również specjalny transport na Ukrainę, do regionów partnerskich – dodaje Zbigniew Ziemba.

Polish Integration Support Centre to organizacja charytatywna, która pomaga polonii brytyjskiej. Od wybuchu wojny w Ukrainie, instytucja aktywnie wspiera również uchodźców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy