Reklama

35 wypadków, 47 rannych! Policja podsumowuje Majówkę

Opublikowano:
Autor:

35 wypadków, 47 rannych! Policja podsumowuje Majówkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na drogach całego kraju przez funkcjonariuszy policji prowadzone były działania „Majowy Weekend 2019”, które zakończyły się wczoraj późnym wieczorem. Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia drogowe, a szczególnie te najbardziej niebezpieczne: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i omijanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci.

W zainteresowaniu funkcjonariuszy byli też najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci zwracali uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych. W działaniach brał udział również policyjny śmigłowiec, z pokładu którego mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

- Policjanci sprawdzali także, czy nie doszło do zakłóceń w ruchu oraz czy kierowcy pojazdów nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i można wytypować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach - informuje KPP w Kutnie.

Podczas prowadzonej akcji od 30 kwietnia do 5 maja na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 35 wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć, a 47 odniosło obrażenia. Udało się wyeliminować z ruchu 137 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu kutnowskiego natomiast policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i 13 kolizji. Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 9 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE