Reklama

Reklama

Szczepienie przeciwko COViD-19: 500 zł na zachęte? Wiemy, kto dostałby te pieniądze

Opublikowano: wt, 13 lip 2021 13:14
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szczepienie przeciwko COViD-19: 500 zł na zachęte? Wiemy, kto dostałby te pieniądze - Zdjęcie główne

500 plus za szczepienie? Wiemy, komu przysługiwałyby te pieniądze | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sczepienia przeciwko COVID-19 nadal budzą w Polsce wiele kontrowersji. Rząd cały czas szuka rozwiązań, aby zachęcić do nich większą liczbę osób. Tym razem nową propozycję kieruje do młodych, którzy za zdecydowanie się na szczepienie mają dostać 500 złotych.

Reklama

Nowe propozycje rządu

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło nieco powyżej 44% osób. W pełni zaszczepionych jest około 35% społeczeństwa. W Kutnie wygląda to bardzo podobnie – w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 47% uprawnionych do tego osób. 

Pomysły, które mają te liczby powiększyć to m.in. odbywająca się już loteria szczepionkowa, kampanie z udziałem znanych osób oraz coś, nad czym przedstawiciele rządu cały czas dyskutują. Chodzi o dodatkowe 500 złotych dla młodych osób, które postanowią się zaszczepić. Jak informuje Fakt.pl prace nad tym projektem cały czas trwają. 

- Według informacji portalu zespół ds. promocji szczepień, w którym zasiadają przedstawiciele rządu i eksperci, omawiał w ostatnich dniach nowy pomysł zachęt do szczepienia dla osób w wieku od 18 do 25 lat. Za podjęcie decyzji o zaszczepieniu się przeciwko SARS-CoV-2 mieliby otrzymać 500 złotych – informuje Money.pl.

Dlaczego akurat młodzi?

500 złotych za szczepienie skierowane jest do osób w przedziale wiekowym 18 – 25 lat nieprzypadkowo. To właśnie w tej grupie wskaźnik wyszczepienia jest jednym z najniższych. Jak to wygląda w naszym mieście?

W Kutnie w przedziale od 12 do 19 lat zaszczepiło sie 789 osób, a w grupie 20 – 39 lat nieco ponad 4,5 tysiąca. Dla porównania wśród kutnian między 40 a 59 rokiem życia zaszczepionych jest już ponad 7,5 tysiąca osób. 

Rozmowy cały czas trwają

Warto zaznaczyć, że na ten moment program nadal jest na etapie omawiania. Nie ma jeszcze decyzji choćby co do tego, jak 500 złotych miałoby być wypłacane. Spekuluje się, że bonus będzie można otrzymać w formie gotówki lub elektronicznie na wzór bonu turystycznego. 

Oferta ma być skierowana do osób w wieku 18-25 lat po okazaniu przez nie legitymacji szkolnej lub studenckiej. 

Nie tylko Polska 

Taka forma zachęty do szczepień obowiązuje też w Grecji. Według Faktu polski rząd wzorował się właśnie na tym państwie. Tam od 15 lipca każda osoba w wieku 18-26 lat, która przyjmie szczepionkę, otrzyma 150 euro w formie bonu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE