Reklama

65 osób traci pracę. Były Kraj w likwidacji

Opublikowano:
Autor:

65 osób traci pracę. Były Kraj w likwidacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta prezydent, Zbigniew Burzyński przekazał informację, że trwa wygaszanie byłych zakładów „Kraj”. Obecnie zakłady należą do spółki Unia Grudziądz.fot. Temat zwolnień w dawnych zakładach "Kraj" poruszany był podczas wczorajszej sesji.- W grudniu odbyło się spotkanie z pracownikami Unii Grudziądz. Chciałbym poznać szczegóły tego spotkania – mówił radny Paweł Markiewicz.

- Okazało się, że zakład jest całkowicie likwidowany. 65 osób otrzymało wypowiedzenia i propozycję pracy w Grudziądzu. Jak sami wiecie, to dla tych ludzi mało realne. Zdaje się, że tylko kadra kierownicza się tam przenosi – mówił prezydent Burzyński.

Do końca grudnia z zakładu odejdą ostatni pracownicy. Zgłosili się do prezydenta, ponieważ nikt nie poinformował ich, czy dostaną odprawy i czy zwolnienie ich z zakładu opiera się na zasadzie zwolnień grupowych.

- Dzwoniłem do Powiatowego Urzędu Pracy, do Państwowej Inspekcji Pracy, nikt nie potrafił udzielić mi informacji. Możliwe, że jeśli w byłym Kraju były zwolnienia grupowe, to zostały zgłoszone do PUP w Grudziądzu – mówił Zbigniew Burzyński.

Teren, na którym znajdują się budynki wygaszanego zakładu został już wystawiony na sprzedaż. Cena to ponad 15 mln. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE