L.J: Czy setną rocznicę istnienia Szkoły i XI zjazd absolwentów można uznać za udany?
P.Z: Najlepiej ocenią to sami absolwenci. Myślę jednak, że była to bardzo udana uroczystość, zarówno część oficjalna – Msza św. w kościele i przemarsz ulicami miasta jak i późniejsze spotkania absolwentów na terenie szkoły. Przy okazji chciałem podziękować mieszkańcom Kutna za wyrozumiałość, takie święto zdarza się raz na 100 lat.
L.J: Ilu absolwentów odwiedziło mury swojej starej szkoły?
P.Z: Było to około 1200 osób. W trakcie przemarszu z Kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca na teren szkoły cała ulica Kościuszki i Dąbrowskiego wypełniona była naszymi absolwentami. Przyjechali z całego świata – Afryki, Ameryki, Europy i terenu całej Polski, żeby świętować stulecie, spotkać się ze znajomymi z czasów liceum.
L.J: Czy weźmie sobie pan do serca słowa „generała Dąbrowskiego”, który wystąpił w kabarecie „Pingwinek” o stworzeniu dobrego „dyrektoriatu” w szkole?
P.Z: Dyrektoriat był formą władzy niedemokratycznej, więc nie jest to najlepsze określenie. Będę starał się, aby przy następnym zjeździe, każdy absolwent Liceum Dąbrowskiego, w dalszym ciągu mógł być dumny ze swojej szkoły.
L.J: Czy niektóre skecze kabaretu „Pingwinek” nie były zbyt odważne?
P.Z: Specyfiką każdej działalności satyrycznej, w tym także„Pingwinka” jest jego odwaga w wyrażaniu myśli. Nie spotkałem się dotąd z nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi występu.
L.J: Na co zostaną przeznaczone pieniądze z wejściówek na zjazd absolwentów?
P.Z: Finansowaniem obchodów stulecia i zjazdu zajmuje się Stowarzyszenie Absolwentów i to ono prowadzi księgowość całego przedsięwzięcia. Z tego co wiem pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów imprezy: druk „Przebojem”, znaczki okolicznościowe, reklamę, scenę i zespoły muzyczne, pokaz sztucznych ogni itp. Przy okazji chciałbym podziękować Starostwu Powiatowemu, Miastu Kutno za pomoc w organizacji obchodów. Słowa wdzięczności kieruję także do wszystkich sponsorów.
L.J: Jakie plany na przyszłość?
P.Z: Kolejni dyrektorzy, w tym także ja, będą musieli doprowadzić do 200 rocznicy istnienia naszej szkoły. Dbać o niezmienną wysoką jakość pracy szkoły, utrzymywać kontakty ze wspaniałymi wychowankami, przeprowadzać szkołę przez następne 100 lat. Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze w służbie Miasta i Regionu.